Follow us Today has already donated 2,022.04 €

Palīdzība Nila Repina aprūpē

Nils ir smaidīgs 15 gadus vecs zēns, kuram nepārtraukti vajadzīgas pieaugušo rūpes un uzmanība. Zēns nerunā, savās kustībās ir neveikls, viņa uztvere un garīgā attīstība atbilst divus gadus vecam bērnam. Nilam ir autisms un garīgās attīstības traucējumi. Neskatoties uz smagajām diagnozēm, Nils apmeklē skolu un piedalās daudzos pasākumos, bet viņš nevar darboties patstāvīgi.

Ikdienā par Nilu rūpējas mamma, kas viņu iedrošina, atbalsta un bieži vien pārliecina arī apkārtējos, ka Nils spēj daudzas lietas. Viņa zēnu audzina viena. Pērn mamma pieņēma jaunu izaicinājumu – iestājusies maģistratūrā, izturējusi konkursu un ieguvusi budžeta vietu, lai apgūtu speciālo pedagoģiju un spētu palīdzēt savam un citiem bērniem ar īpašām vajadzībām. Tādēļ ģimenes sargeņģelis ir auklīte Sandra. 

Nilam ar auklīti ir izveidojies ļoti labs kontakts. Nils kļuva patstāvīgāks, pats cenšās pārģērbties, turklāt, ja Sandra dara kaut ko savādāk nekā mamma, tad zēns auklīti pamāca. "Viņa ir fantastisks atbalsts un bez viņas mēs ar Nilu nepaveiktu to, ko esam paveikuši, "stāsta Nila mamma.  Pēdējā gada laikā izdevās uzlabot Nila motoriku. Nu Nils spēj pats aiztaisīt rāvējslēdzēju un ne tikai aizvilkt, bet arī salikt kopā. Iemācījies pateikt "nē un kā izrādās, ne vienmēr vēlas tējai cukuru un labprāt dzer bez. Žēns daudz biežāk sēžās pie rakstāmgalda un zīmē, ir lļuvis arī patstāvīgāks. Sācis izvēlēties pats drēbes no skapja un  daudz vieglāk tiek galā ar dažādiem uzdevumiem, cenšās palīdzēt ikdienā. Pateicoties auklītes palīdzībai mamma veiksmīgi pabeigusi maģistratūru un uzsākusi īstenot pati savu projektu. 

Nila mamma lūdz palīdzību auklītes darba apmaksai vismaz vienu dienu nedēļā arī turpmāk. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". Kopā gadā nepieciešami 3072 eiro auklītes darba apmaksai. No iepriekš saziedotājiem līdzekļiem ģimene auklītes palīdzību varēs saņemt vēl dažus mēnešus, taču, lai auklītes palīdzība būtu arī turpmāk, ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību. 

 Palīdzēsim Nila ģimenei! 

 

The Project is placed online on: 14.12.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Suns- vairāk kā draugs

Palīdzība Milai un Nikolajam Grohoļskiem

Palīdzība Demidam Purvinskim

Bērna sargeņģelis

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 062 334.71 €