Follow us Today has already donated 2,260.20 €

Palīdzība Kārļa Leo Šmita aprūpē

Kārlim ir 7 gadi. Kārlis ir īpašs bērniņš – viņam ir autisms. Kārlis nerunā, daļēji sazinās ar žestiem, ar rociņu norāda uz vajadzīgo vai interesējošo. Speciālā apmācība pēc PECS sistēmas pagaidām nav sekmējusies ar panākumiem, komunikācijas grūtības bieži rezultējas autoagresijā. Kārlim ir ļoti augsta jūtība pret skaņu. Augstu frekvenču skaņas Kārlim izraisa bailes un nepatiku, tādēļ zēnam grūti atrasties telpā kopā ar citiem maziem bērniem, arī publiskās telpās Kārlis var būt tikai klusākos stūros. Publiskus pasākumus skaņas dēļ apmeklēt nav iespējams, grūtības apmeklēt bērnudārzu un bērnu rotaļu laukumus. Skaņu slāpējošās austiņas Kārlis neļauj valkāt. 

Kārlim ir lielāks, 10 gadus vecs brālis, kurš palīdz un atbalsta mazo brāli viņa grūtībās. Kad ģimene saprata, ka Kārlis nevar apmeklēt bērnudārzu aizsākās auklīšu meklēšana, lai vecāki varētu strādāt. Diemžēl auklītes meklējumi beidzās nesekmīgi, auklītes nebija gatavas pieskatīt bērnu ar īpašām vajadzībām.

Ģimene vērsās pēc palīdzības Invalīdu un viņu draugu apvienībā Apeirons, kas īsteno specializēto auklīšu programmu ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām " Mīļā auklīte". Tādā veidā mazais Kārlis iepazinās ar auklīti Līvu, abi uzreiz sadraudzējās, Līva piekrita uzņemties auklītes pienākumus. " Mums ir izveidojusies lieliska sadarbība ar auklīti Līvu, bērns ir viņu iemīļojis, viņi labi saprotas. Līva nāk pirmdienās un izved Kārli uz rotaļu laukumiņiem, abi kopīgi klausās mūziku un apgūst ikdienai nepieciešamās pašaprūpes iemaņas, " priecīga stāsta Kārļa māmiņa. 

256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Kārļa ģimene lūdz palīdzību auklītes apmaksai gada garumā. Palīdzēsim Kārlim!

The Project is placed online on: 15.12.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Atbalsts Ralfam Kalniņam

Palīdzēsim izglābt dzīvības

Palīdzība Markusam Kraščukam

Palīdzība Olgai Pupkovai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

949 580.93 €