Follow us Today has already donated 30.00 €

Palīdzība Jeļenas Poļitovas aprūpē

Jeļena jeb Ļenočka ir 32 gadu veca rīdziniece -  invalīde kopš bērnības, pilnībā kopjama un uzraugāma. Viņa savai mammai piedzima pēkšņās mājas dzemdībās. Viņa piedzima ar ļoti mazu svaru un sarežģīto dzemdību rezultātā viņai ir smaga garīgās attīstības aizture. Diagnoze bija liels šoks abiem vecākiem, nemaz nerunājot par padomju gados piedzīvoto sabiedrības nesapratni, dažbrīd pat cietsirdību, un padomju laika medicīnas sistēmas bezspēcību un nesakārtotību.

Kad meitene sāka apmeklēt nodarbības bērniem ar īpašām vajadzībām un uzsāka mācības speciālajā palīgskolā, mammai pirmo reizi bija brīvas stundas, kuras veltīt sev un vienkārši atgūties no skarbās īstenības.

Nu jau daudzus gadus Ļenočka apmeklē dienas centru cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Viņa ir pilnībā kopjama, individuāli uzraugāma un viņai nepieciešama asistēšana nodarbībās un citās aktivitātēs, ko veic vecāki, bet nu jau vairākus gadus palīdz ģimenes sargeņģelis auklīte Raisa.

 „Auklīte manai meitai ir kā otrā mamma – mīļa, sirsnīga, rūpīga, atbildīga un profesionāla, kuras uzraudzībā es bez bailēm varu uzticēt savu lielāko dārgumu - savu Ļenočku” , saka mamma Tatjana.

Ļenočka ar auklīti piedalās centra keramikas, mūzikas, fizkultūras un citās aktivitātēs, kopīgi apmeklē arī izstādes, muzejus un koncertus. Tas ir liels atbalsts vecākiem.

Lai atslogotu Ļenočkas vecākus, nepieciešama palīdzība, ko ģimene paši nevar atļauties nodrošināt. Ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību Ļenočkas aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Ļenočkas ģimenei!

The Project is placed online on: 22.10.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

POGA uz riteņiem

Families with children who have impairments

Doctor POGA

Palīdzība Armanam Azizam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 192 211.08 €