Follow us Today has already donated 15,378.50 €

Palīdzība Gaļinai Borhovai

Gaļinai no Rēzeknes ir 58 gadi, viņa ir medmāsa un psihologs. Vairāk nekā 40 gadus nostrādājusi medicīnā – gan hemodialīzes nodaļā, gan reanimācijā, kā arī 13 gadus strādājusi skolā par psiholoģi.

Pirms pusotra gada Gaļinai vakaros parādījās runas traucējumiem, ko sākotnēji skaidroja ar vakara nogurumu. Drīz Gaļina saslima ar Covid 19, bet pēc slimības runas traucējumi pastiprinājās un Gaļina vērsās pie neirologa. Pēc veiktajiem izmeklējumiem tika konstatēta smaga neiroloģiska saslimšana – ģeneralizēta motoneironu slimība. Slimības gaitā pakāpeniski novājinās muskuļi, kā rezultātā cilvēks kļūst pilnībā nespējīgs pats sevi aprūpēt.

Grūti aprakstīt tos pārdzīvojumus, ko Gaļina sajuta, kad uzzināja diagnozi. Taču Gaļina atzīst, ka pēc sākotnējā šoka viņa ir saņēmusies un šobrīd ir apņēmības pilna cīnīties, lai maksimāli savu stāvokli noturētu un neļautos straujai slimības progresijai. Gaļina rudenī devās uz Vācijas klīniku, lai precizētu diagnozi un ārstēšanu. Izmeklējumi apstiprināja smago diagnozi. Tāpat kā Latvijas ārsti, arī Vācijas klīnikā Gaļinai iesaka rehabilitāciju – īpaši audiologopēdu, lai stiprinātu muskulatūru un apturētu slimības progresiju.

Gaļina atradusi klīniku Spānijā Hospital Universitari General de Catalunya, kas piedāvā Gaļinai kompleksu neirorehabilitācijas programmu. Pēc papildus izmeklējumu veikšanas, klīnikā 30 dienu garumā nodrošinās fizioterapiju, audiologopēda nodarbības, kā arī dažādas terapijas rīšanas traucējumu novēršanai. Diemžēl šāda kompleksa terapija ar uzturēšanos klīnikā izmaksā ļoti dārgi - 17 545 eiro. Šādu līdzekļu Gaļinai nav tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību. 

Palīdzēsim Gaļinai!

* pēdējās izmaiņas projektā veiktas 20.11.2022. 

The Project is placed online on: 24.03.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Skolas autobusi Ukrainas bērniem

Families with children who have impairments

Palīdzi bērniem staigāt!

Palīdzība Andrejam Guļajevam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

9 748 002.20 €