Follow us Today has already donated 635.00 €

Palīdzība Agatai Tretjakai

Mazajai Agatiņai ir 4 gadiņi. Meitenīte bija ļoti gaidīts un lolots bērniņš mammai un tētim. Jau kopš pirmajiem dzīves mēnešiem vecāki pamanīja, ka viņu meitiņa attīstās mazliet lēnāk. Lielāks uztraukums sākās ap 1,5 gadu vecumu, jo Agata vēl nestaigāja. Ejot soli pa solim pie speciālistiem un veicot sarežģītas ģenētiskās analīzes, tika uzstādīta diagnoze – RETTA sindroms.

RETTA sindroms ir ļoti reta un ļoti smaga ģenētiska saslimšana. Īpatnība ir tajā, ka meitene ļoti atpaliek gan fiziskajā, gan garīgajā ziņā. Iegūstot kādas jaunas iemaņas, tās var jebkurā brīdī zaudēt, iestājoties regresam. Tāpēc nepārtraukti ir nepieciešamas nodarbības ar fizioterapeitiem, masāžas, nodarbības ar psihologu un speciālo pedagogu, lai attīstītu iemaņas, kas nepieciešamas ikdienas dzīvei. Nesen Agatai sākās arī epilepsijas lēkmes, bet, pateicoties meitenītes neirologam, izvēlētajiem medikamentiem un speciālajai diētai, tās ir pazudušas.

Liels trieciens Agatai un ģimenei bija pirms gada notikusī autoavārija, kas pilnībā atmeta visas meitenītes apgūtās iemaņas sākuma stadijā. Agatai daudz kas jāmācās no jauna. Ņemot šībrīža situāciju pasaulē, diemžēl Agatai nav pieejami spēcīgi rehabilitācijas kursi ārpus Latvijas, kas būtu ļoti vajadzīgi, tāpēc vecāki cenšas te pat uz vietas maksimāli sniegt visu, lai Agata kļūtu stiprāka. Agatai ļoti nepieciešamas speciālās nodarbības pie psihologa-ABA terapeita, fizioterapijas un reitterapijas nodarbības. Gadam tas izmaksā ļoti lielus līdzekļus, kas ģimenei šobrīd nav pa kabatai. Agatiņas nodarbībām nepieciešami 5760 eiro.

Palīdzēsim kopā Agatai nostāties uz savām kājiņām un kļūt stiprākai! Kopā mums izdosies!

The Project is placed online on: 15.10.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Jūlijai Trofimovai

Let’s help little hearts

Palīdzība Mikam Veidem

Fulfil a child's dream!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 850 673.64 €