Follow us Today has already donated 395.00 €

Māmiņ, es Tevi mīlu!

Kā būtu, ja mēs no rīta pamostos un nemācētu runāt? Būtu kā tikko piedzimuši bērni, kas nespēj pateikt, ko vēlas vai kas sāp? Kā būtu, ja no sava bērna nekad neizdzirdētu “Māmiņ, es Tevi mīlu!, Tēti, es Tevi mīlu!”?

Valoda ir cilvēka galvenais sazināšanās līdzeklis. Izmantojot valodu, mēs domājam un iegūstam informāciju, lasām grāmatas, skatāmies kinofilmas, klausāmies radio.  Ar valodu izsakām emocijas.

Ja bērniņš, izdzimtu vai iegūtu slimību dēļ nerunā, visvairāk sirsniņa sāp vecākiem. Lai arī vecāki ar laiku savu bērnu saprot arī bez vārdiem, tomēr apkārtējie nesaprot. Bērns, kurš nerunā, visbiežāk netiek uzņemts bērnudārzā un skolā. Šādiem bērniem gandrīz nav draugu, viņi nevar apmeklēt pulciņus un citas izklaides, ja vien nav līdzi vecāki, kuri ir sava bērniņa balss. Arī, esot pie ārsta vai slimnīcā, bērns nevar pateikt kas viņam sāp vai kā jūtās.

Bērni, kuri runā, bet, kuru valoda ir traucēta, to ļoti pārdzīvo. Viņi nepareizi izrunā skaņu, jauc skaņas un nemāk izrunāt. Vienaudži bieži vien nesaprot un nepieņem, skolā ir grūtības ar mācīšanos.

Nespējai runāt vai traucētai runai var būt dažādi iemesli – autiska spektra traucējumi, traumas, iedzimtas CNS anomālijas, bērnu cerebrālā trieka, insults uc. Šiem bērniem ir vajadzīga palīdzība. Audiologopēds ir speciālists, kas nodrošina komunikācijas spēju, runas un valodas, fonācijas un rīšanas traucējumu diagnostiku un korekciju. 

Lai ģimenēm nebūtu jāuztraucas, ka nepietiek līdzekļu audiologopēda apmaksai, darbojas labdarības programma. Vienas nodarbības izmaksas ir 25 eiro. Programmas ietvaros plānots nodrošināt atbalstu vismaz 100 bērniem, kopumā vairāk nekā 1000 nodarbības.

Palīdzēsim bērniem ar runas traucējumiem!

The Project is placed online on: 13.02.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Valtera Grata aprūpē

Smagi slimu cilvēku atbalstam

Bērna sargeņģelis

Dakteris POGA

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

155 711.41 €