Follow us Today has already donated 2,217.75 €

Atkārtota palīdzība Annai Āboliņai

Annai ir 29 gadi. Jaunā sieviete zina, ko nozīmē cīnīties un nepadoties, zaudēt spēju staigāt un to atkal atgūt.

7 gadu vecumā Annai attīstījās smaga skolioze, praktiski izliecot mugurkaulu pusmēness formā. Annas ikdienas dzīve pāris mēnešos apgriezās kājām gaisā – viņa strauji sāka zaudēt spēju just un kustināt savas kājas, meitene varēja pārvietoties tikai ar ratiņkrēsla palīdzību. Kad Annai bija 12 gadu, ārsti nozīmēja mugurkaula skoliozes operāciju. Taču pirms operācijas izmeklējumos atklājās šokējošākais - muguras smadzeņu audzējs. Latvijā šādas saslimšanas ārstēšanā pieredzes nebija, tāpēc ģimene meklēja iespējas veikt operāciju Vācijā. Operācijas rezultāti bija ļoti iepriecinoši – Anna jau pavisam drīz atkal sajuta savas kājas un pēc intensīvas rehabilitācijas atsāka staigāt. Neskatoties uz mājas apmācību, viņa pabeidza skolu un pēc vidusskolas iestājās universitātē, kura apguva ekonomiku un uzņēmējdarbību. Šķita, ka viņa uzveikusi smago cīņu ar sarežģīto slimību un var dzīvot un piepildīt savus sapņus. 

Tomēr pirms pusotra gada tika atklāts, ka cistas mugurkaula rajonā, nospiežot nervus, lēnām sāka dzēst sajūtas kājās. Ar ziedotāju atbalstu tika veikta atkārtota operācija klīnikā Vācijā, kur Annu operēja pirms 14 gadiem. Pēc operācijas sākās smagākais ceļa posms – intensīva rehabilitācija, lai uzlabotu spēku kājās un atgrieztu spēju staigāt. Šajā laikā nav pagājusi diena, kad Anna nestrādātu ar sevi un mājas apstākļos vai speciālistu uzraudzībā nedarītu visu rekomendēto, lai sajūtas un muskuļu spēks kājās atgrieztos.

Ar psiholoģiski un fiziski smagu darbu ir vērojami uzlabojumi – Anna var jau piecelties no ratiņkrēsla, un mājas apstākļos kādu brīdi pārvietoties gan ar rollatoru, gan kruķiem. Tas liek ar pozitīvu skatu lūkoties nākotnē, ka reiz viņa varēs arī bez palīglīdzekļu klātbūtnes pati saviem spēkiem spert soļus uz priekšu.

Lai sapnis par staigāšanu neizgaistu, nepieciešami līdzekļi un rehabilitācija speciālistu uzraudzībā. Tieši intensīvi vairāku nedēļu rehabilitācijas kursi sniedz vislabākos un redzamākos rezultātus. Anna ir motivēta celties un smagi strādāt, un ar līdzcilvēku atbalstu teikt ratiņkrēslam ardievas uz visiem laikiem.

Tuvāka gada rehabilitācijas plānos ietilpst 3 nedēļu kurss Rehabilitācijas centrā "Poga" 1050 eiro apmērā, 2 nedēļu rehabilitācijas kurss Hāpsalu klīnikā Igaunijā līdz 2000 eiro apmērā, kā arī rehabilitācijas nodarbības ar fizioterapeitu un ergoterapeitu mājas apstākļos ik mēnesi 4 nodarbības līdz 1000 eiro apmērā gadā. Gadā kopā 4050 eiro.

Palīdzēsim Annai!

The Project is placed online on: 06.10.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Dāvim Cēsniekam

Suns- vairāk kā draugs

Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem

Palīdzība Stefanam Neļubinam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 056 276.69 €