Follow us Today has already donated 4,150.00 €

Atkārtota palīdzība Albertam Strautmanim

Albertam no Rīgas ir 10 gadi. Viņš ir mīļš un sirsnīgs puisītis ar savu īpašo pasaules izpratni, ko citiem ir grūti saprast. Alberta personība ir gan sarežģīta, gan interesanta. Dažkārt ir sajūta, ka Alberts nācis no citas planētas. Puisēnam ir uzstādīta diagnoze - Bērnības autisms un vidēji smaga garīgā atpalicība.

Alberts bija ļoti gaidīts bērniņš ģimenē. Līdz 1,5 gadu vecumam puisēna attīstība noritēja kā visiem bērniem. Ap 2 gadu vecumu radās aizdomas, ka kaut kas nav tā, jo valoda neattīstījās kā vajadzētu, gluži pretēji, bija iestājies regress un  aizvien vairāk noslēdzās sevī. Tad sākās garais un pārdzīvojumiem pilnais ceļš līdz diagnozes uzstādīšanai un nekavējoties uzsāktas nodarbības - montesori, audiologopēds, ergoterapeits, fizioterapeits, ABA terapija. Alberta attīstība norit lēni, bet  Alberta tuvinieki nezaudējot cerību turpina iesākto ceļu cerībā, lai  panāktu labāko rezultātu dēliņa attīstībā. Alberts komunicē savā veidā ar sev tuvajiem, bet ne vienmēr tas ir līdz galam saprotams, kas ikdienā rada ne mazums sarežģījumu. Alberts ir ļoti jūtīgs bērns, bieži vien sensorās pārslodzes dēļ viņš ātri nogurs un tas viņā rada trauksmi. Albertam ir ļoti ierobežotas intereses, tādēļ visa pasaule griežas ap tuviniekiem.

Alberts mācās speciālajā skolā 3. klasē. Skolā Albertam patīk, jo tā ir ierasta un droša vide ar mīļām skolotājām un mazu klasi. Pēc skolas Alberts apmeklē dažādas nodarbības, daudz laika pavada kopā ar saviem vecvecākiem un māsiņām, kas ir viņa lielie palīgi un atbalsts. Speciālisti rekomendē Albertam  pastāvīgas attīstošās nodarbības, kas gadā izmaksā 8160 eiro, no kuriem 1108 eiro jau ir pieejami no 2022. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2024. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 7052 eiro.

ABA terapija, 96 nodarbības x30 eiro, kopā 2880 eiro;

Logopēda nodarbības, 96x 25 eiro, kopā 2400 eiro;

Ergoterapijas nodarbības, 96x 30 eiro, kopā 2880 eiro.

Alberta tuvinieki lūdz mūsu atbalstu.

Palīdzēsim kopā Albertam sasniegt jaunus mērķus. Tikai kopā mums izdosies!

The Project is placed online on: 23.02.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

For the victory of Ukraine!

Palīdzība Melānijai Mia Samuilovai

Palīdzība Sandrai Uļjānei

Palīdzība Dominikam Kūlam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 793 512.30 €