Follow us Today has already donated 8,314.27 €

Palīdzība Vadimam un Dmitrijam Maikoviem

1.janvārī savu 17. dzimšanas dienu sagaidīs dvīņi Dmitrijs un Vadims. Puiši piedzima priekšlaikus, grūtniecības 29. nedēļā, ar svaru 1,200 un 1,250 kg. Mazulīši pirmos 2 dzīves mēnešus pavadīja slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Sasniedzot gada vecumu, ārsti apstiprināja, ka puisēniem ir bērnu cerebrālā trieka. Pateicoties regulārai rehabilitācijai, puišu stāvoklis ir uzlabojies, bet tomēr puiši nestaigā, nesēž, nespēj paši sevi aprūpēt. Neskatoties uz kustību  traucējumiem, zēniem ir ļoti liela interese par apkārtējo pasauli. Viņi mīl dziedāt karaoke, spēlēties ar mašīnām, klausīties pasakas un dzejoļus.

Dvīņu mammai ir dubulta slodze,  taču tā ir vēl ievērojami lielāka, kad jāaprūpē smagi slimi bērni. Arī šajā vecumā puišiem nepieciešama palīdzība un aprūpe 24 stundas diennaktī. Ikdienā par bērniem rūpējas mamma, tētis strādā maiņu darbu, sanāk arī naktsmaiņas. Ģimenē aug arī 6 gadus veca māsiņa Viktorija. Ģimene dzīvo Daugavpilī. 

“Mēs aprūpējam bērnus gan dienā barojot, mazgājot, ģērbjot, gan naktī pagriežot bērnus no viena sāna uz otru, lai neveidotos izgulējumi. Tam vajadzīgi divi cilveki. Bieži pienāk brīdis, kad liekas, ka spēku vairs nav un tad palīgā nāk auklīte Olga, kura mūsu ģimenē ir kā sargeņģelis, jo mums ir vajadzīgs kāds brīdis atelpai. Bērni šo 9 gadu garumā viņai ir ļoti pieķērušies un nepaliek ne ar vienu citu. Auklītes palīdzība ir ļāvusi mūsu ģimenei atviegloti uzelpot”, stāsta mamma Jekaterina.

Ar auklītes palīdzību bērni tiek pastaigāties, ģimene var apmeklēt pasākumus ar visiem bērniem kopā.  Auklītes palīdzība noder apmeklējot  ārstus un fizioterapiju, ko mamma viena nespēj izdarīt. Pateicoties auklītes palīdzībai, mamma ikdienā var iziet uz veikalu, apmeklēt ārstu un doties citās darīšanās, aizvest mazo māsu uz skolu un pulciņiem. 

512 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 64 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". 

Palīdzēsim Dmitrijam un Vadimam! 

The Project is placed online on: 07.12.2018

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help parents who take care about disable children

Māmiņ, es Tevi mīlu!

Palīdzēsim izglābt dzīvības

Doctor "POGA" (Button)

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

780 576.95 €