Follow us Today has already donated 15.00 €

Palīdzība Rikardam Mikaelam Tallkvistam

Rikards Mikaels saviem vecākiem ir ļoti gaidīts un mīlēts bērniņš. Rikards ir saņēmis mīlestību un rūpes pārpārēm. 4 gadu vecumā mamma pamanīja, ka puisēnam ir palielināti kakla limfmezgli un ģimenes ārsts mīļā miera labad ieteica apmeklēt otalaringologu. LOR vizītē tika ieteikta onkologa konsultācija. Kopš šī brīža mamma kopā ar mazo Rikardu griezās pēc padoma pie onkologa, imunologa, reimatologa, pediatriem, tika veikti rentgeni un sonogrāfijas, analīzes un izmeklējumi. Speciālisti mammai ieteica likties mierā, atrunājoties, ka bijis kāds vīruss. Speciālisti atsaucās arī uz iespējamo somatiku saistībā ar tēti, kurš jau tajā laikā pats bija nonācis ratiņkrēslā multiplās sklerozes dēļ un ilgām pēc mammas, kura strādāja pilnas slodzes darbu skolā.

2017.ga 16. februāris mammai ir spilgti palicis atmiņā, jo Rikards šajā dienā sūdzējās par stiprām galvassāpēm, zaudēja samaņu un tika aizvests uz BKUS. Veicot datortomogrāfiju tika konstatēts, ka Rikardam ir noticis asinsizplūdums smadzeņu veidojumā, tika veikta neatliekama operācija, bet pēc tās Rikards nemodās. Trešajā dienā veicot magnētisko rezonansi noskaidrojās, ka puisēnam operācijas laikā izveidojies trombs, kurš palicis nepamanīts un iestājies smadzeņu kreisās puslodes infarkts.

Rikards pamodās, bet jaunā dzīvē un ar jauniem izaicinājumiem, jo mazajam stipriniekam bija jāsāk viss mācīties no jauna – redzēt, runāt, staigāt. Rikards ir apņēmības pilns un pacietīgi apmeklē rehabilitācijas nodarbības, lai atgūtu savu dzīvi atpakaļ. Šobrīd Rikards ir sācis patstāvīgi staigāt ar atbalstu, spēj veikt pamata pašaprūpes lietas un zēns spēj pateikt teikumu no 3-4 vārdiem. Rikarda mamma šobrīd algotu darbu nestrādā, jo rūpējas par Rikardu un Rikarda tēti, kurš pats atrodas ratiņkrēslā un ir aprūpējams. Ikdiena ir smaga un izaicinājumiem pilna, jo jārūpējas gan par Rikardu, gan Rikarda tēti. Rikardam šobrīd ir ļoti nepieciešama regulāra rehabilitācija, jo zēna stāvoklis uzlabojas, bet nedrīkst apstāties nevienu mirkli. Puisēnam ir vajadzīgi vismaz 3 intensīvie rehabilitācijas kursi rehabilitācijas centrā Poga un mamma lūdz mūsu atbalstu Rikardam. Kopā nepieciešami 5250 eiro.

Palīdzēsim Rikardam! Mums kopā tas izdosies! 

The Project is placed online on: 13.07.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Demidam Purvinskim

Es apņemos

Fulfil a child's dream!

Ergoterapija bērniem ar kustību traucējumiem

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

828 661.35 €