Follow us Today has already donated 2,403.20 €

Palīdzība Paulas Luīzes Bečas aprūpē

Paulai ir 17 gadi, viņa ar vecākiem dzīvo Riebiņu novadā, 10 kilometrus no pilsētas. Paula ir jaunākais bērns četru bērnu ģimenē ģimenē, vecākie bērni jau ir pieauguši. Pauliņai ir smagas diagnozes – bērnu cerebrālā trieka un atipisks autisms. Meitene nestaigā, nerāpo, slikti balstās uz kājiņām, pārvietojas, šļūcot  pa grīdu. Paula nerunā, saprot vairāk intonāciju, nevis vārdus, mēdz bieži dusmoties, neēst, ja jūtas slikti, ļoti jūtīga. Vajadzīgs stingrs dienas režīms, pazīstami cilvēki un telpas.

Jaunietei nepieciešama īpaša aprūpe. Ikdienā Paula dodas uz skolu, pēcpusdienā bērnu uz maiņām pieskata vecāki. Meiteni nedrīkst atstāt vienu ne uz mirkli. Paulas mamma Ilga stāsta: “Daudz vizinām Pauliņu ratos ārā, lai viņa var vērot kokus, puķes, putnus, dodamies barot draudzīgos kaimiņu mājdzīvniekus – vistiņas, suni, kaķi. Pauliņai ļoti patīk pastaigāties, tikai lauku ceļi nav tik labi, bieži dubļaini, rati smagi, ceļš ved kalnā. Mēs jau arī vairs neesam jauni. Bez palīga īpaši grūti skolas brīvlaikos un vasarā.” 

Tādēļ ģimenei jau ir auklīte, kas palīdz meitas aprūpē. Auklītes palīdzība, pieskatot Paulu, ļoti nepieciešama arī smagāko lauku darbu laikā – kad ģimene rok kartupeļus, ved malku un citos sezonas darbos. Pateicoties auklītes palīdzībai vecāki var ieplānot braucienu uz pilsētu - uz veikalu, pie ārstiem un citās ikdienas darīšanās, veltot laiku pārējo bērnu un mazbērnu apciemojumiem. "Esam ļoti pateicīgi ziedotājiem, kas atbalsta auklīšu programmu. Mums iespēja atstāt Paulu pie mūsu mīļās auklītes dod drošības sajūtu, ka ar bērnu viss būs kārtībā. Bērns aug, mēs paliekam vecāki, arvien grūtāk fiziski tikt galā," atzīst mamma Ilga. 

Paulas ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību meitas aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Paulas ģimenei!

The Project is placed online on: 15.12.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Draugu stipendija 2020

Atbalsts Ralfam Kalniņam

Help the animals

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

949 723.93 €