Follow us Today has already donated 7,398.00 €

Palīdzība Nikolai Kalniņai

Mūsu palīdzība nepieciešama burvīgai pusaudzei no Dobeles - Nikolai. Nikola ir dzīvespriecīga, smaidīga un ļoti stipra meitene. Pirms 13 gadiem viņa šajā pasaulē ieradās ļoti smagās un komplicētās dzemdībās. Nikola dzimšanas brīdī piedzīvoja skābekļa badu un galvā bija asinsizplūdums. Meitene no reģionālās slimnīcas tika pārvesta uz Rīgu, un ārsti ilgi cīnījās par viņas dzīvību. Nikola izdzīvoja, bet diagnoze, kas meitenei tika uzstādīta, ir uz mūžu. Nikolai ir cerebrālā trieka ar hipoksiski išēmisku galvas smadzeņu bojājumu un spastisku tetraparēzi. Tas nozīmē, ka viņai ir skartas abas rociņas, kājas un traucētas runas spējas. Nikolai ir parādījušās epilepsijas lēkmes, un medikamenti jālieto katru dienu un ilgstoši. Regulāra rehabilitācija ir Nikolas ikdiena, kā arī piedzīvotas vairākas smagas operācijas Vācijā un Čehijā. Viss šis ieguldītais darbs ir devis rezultātus, un Nikola pamazām var pārvietoties ar palīgierīci – rolatoru. Ikdienā Nikolai ir nepieciešama pastāvīga asistēšana un atbalsts.

Nikola šogad uzsāks mācības 7 klasē pēc speciālas apmācību programmas kopā ar asistentu, ar prieku dodas uz skolu, lai būtu kopā ar saviem vienaudžiem. Nikola ļoti pārdzīvo, jo šajā vecuma posmā ļoti vēlas sev apkārt draugus, kuru viņai ir ļoti maz. Nikolai ar arī ir ļoti netipiska ģimene, jo ikdienā par viņu rūpes ir uzņēmusies viņas omīte, jo tētis periodiski strādā ārzemēs, bet mamma ar gadiem arvien vairāk attālinās no meitas.

Nikola šobrīd ir sākusi ļoti strauji augt, un viņai ļoti nepieciešama regulāra rehabilitācija. Speciālisti rekomendē regulāras fizioterapijas, ergoterapijas, audiologopēda nodarbības, masāžas, osteopāta konsultācijas, Molli kostīma terapija un Geo gaitas robota nodarbības. Gada rehabilitācijai nepieciešami 6700 eiro un Nikolas ģimene lūdz mūsu atbalstu.

Palīdzēsim Nikolai sasniegt mērķus! Kopā mums izdosies!

The Project is placed online on: 23.09.2022

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Kristīnei Ezeriņai

Support special children!

Nedziedināmi slimu cilvēku atbalstam

Palīdzība trūcīgiem sirmgalvjiem

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

9 853 899.00 €