Follow us Today has already donated 2,021.00 €

Palīdzība Matīsa Parcāna aprūpē

Matīsam ir 16 gadi, viņš ir vienīgais bērns ģimenē. Zēns piedzima priekšlaicīgi, skābekļa trūkums izraisīja galvas smadzeņu bojājumus. Matīsam ir bērnu cerebrālā trieka, viņš tikai nedaudz spēj pārvietoties pats, viņam ir grūtības ar uztveri, viņš nerunā. Lai arī Matīss jau ir pusaudzis, viņam vajadzīga pastāvīga uzraudzība un palīdzība ik brīdi. Ikdienā par Matīsu rūpējas mamma, Matīsa tētis strādā. Ģimene dzīvo Rīgā. 

“Mūsu ģimenē nav tādu cilvēku, kuri varētu mums ar vīru palīdzēt pieskatīt bērnu gadījumos, kad ir nepieciešamība apmeklēt ārstu, aiziet uz veikalu, nokārtot dažādas formalitātes valsts iestādēs. Tāpat arī aiziet uz frizētavu, kopā iziet uz kādu pasākumu, teātri vai koncertu. Visa mūsu dzīve tiek pakārtota dēla vajadzībām “, stāsta Matīsa mamma Maija. Tā kā ārpus mājas Matīss var pārvietoties tikai riteņkrēslā, tad daudzos gadījumos nav iespējams viņu paņemt līdzi. Ziemas mēnešos ir pavisam grūti, jo sniegoto ielu dēļ pārvietoties ir praktiski neiespējami. Tādēļ ģimenes ikdienā ļoti svarīga ir auklītes palīdzība." Auklīte Dina ir Matīsa sargeņģelis jau 4 gadus.  Īpašajiem  bērniem ir ļoti attīstīta intuīcija. Tāpēc viņi nesadarbosies ar cilvēku kuram neuzticas un nejūt saikni. Dina  prot atrast kopīgu valodu ar mūsu dēlu, ieinteresēt puisi darboties pašam. Palīdz apgūt sadzīvei nepieciešamās iemaņas, " stāsta Matīsa mamma.    

“Bērna aprūpe prasa daudz spēka gan fiziski, gan morāli. Šādiem bērniem ir grūti atrast aprūpētāju, jo ne katrs grib un var veikt tādu darbu. Mums ar lielām grūtībām izdevās atrast ļoti sirsnīgu, godīgu un uzticamu cilvēku. Viņas atbalsts mums nozīmē ļoti daudz. Mēs vienu reizi nedēļā bez raizēm par bērnu varam iziet no mājas, lai pārslēgtu domas un sakārtotu elementāras lietas, kuras ar bērnu kopā nav iespējams paveikt”,  pateicībā atzīst Matīsa mamma Maija.

Matīsa ģimene lūdz palīdzību dēla aprūpē vismaz vienu dienu nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". No iepriekš saziedotājiem līdzekļiem ģimene auklītes palīdzību varēs saņemt vēl dažus mēnešus, taču, lai auklītes palīdzība būtu arī turpmāk, ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību. 

Palīdzēsim Matīsa ģimenei!

The Project is placed online on: 18.05.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Doctor Dolphin

Mummy, I love you!

Doctor POGA

Palīdzi bērniem staigāt!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 168 464.21 €