Follow us Today has already donated 2,217.75 €

Palīdzība Mārim Pavāram

Mārim ir 10 gadi. Zēns ir dzīvespriecīgs, smaidīgs, atraktīvs un ļoti gudrs. Māris mācās Rīgas pilsētas sākumskolā 2 klasē, ir ļoti centīgs, motivēts un vēlas izzināt katru lietu pasaulē. Diemžēl Māri ierobežo viņa diagnoze cerebrālā trieka, kas zēnu ir iesprostojusi savā ķermenī, un katra diena zēnam ir cīņa par katru kustību, katru burtu, zilbi un vārdu.

Māris nerunā, bet viņa emocionālā un intelektuālā attīstība nav traucēta. Viņš lieliski spēj izteikties ar zīmju valodu un darbībām, brauc patstāvīgi ar elektrisko ratiņkrēslu, starpbrīžos spēlē ar saviem klasesbiedriem futbolu. Ģimene kopā ar Māri šobrīd izmanto speciālo alternatīvās komunikācijas ierīci Tobii, ar kuras palīdzību zēns veiksmīgi spēj sazināties ar skolotājiem un saviem klasesbiedriem, izpildīt klasē dotos uzdevumus un mājas darbus. Diemžēl šī ierīces versija intensīvajā ikdienas lietošanā saslēgta ar datoru ir grūti pieliekama pie ratiņkrēsla, nav triecienizturīga un Māris to nevar izmantot nepārtraukti ikdienas gaitās. Viņam speciālists rekomendē Tobii Dynavox-i-15 un tās speciālo programmu, ko varēs lietot ikdienā komunikācijas uzlabošanai un vēl veiksmīgākai mācību vielas apgūšanai.

Šī ierīce ir skatiena navigācijas iekārta, kas paredzēta stiprināt pie ratiņkrēsla, un ar tās palīdzību Māris saziņā izmantotu rakstītu valodu, personalizētu darba virsmu. Šajā ierīcē būtu jau salikti visi nepieciešamie temati gan ikdienai, gan akadēmisko zināšanu apgūšanai un vieglu piekļuvi nepieciešamajām interneta vietnēm.

Ierīces cena ir ļoti dārga un tā maksā EUR 15982,89, bet tā ir Māra valoda un zēna nākotne, lai varētu iekļauties un kļūt par pilnvērtīgu sabiedrības locekli. Zēna ģimenei nav šādu līdzekļu ierīces iegādei, un viņi lūdz mūsu palīdzību. Kopā mēs varam sagādāt Mārim un viņa ģimenei šo iespēju! Kopā mums visiem izdosies!

 

 

The Project is placed online on: 01.10.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Families with children who have impairments

Palīdzība Annai Dumai

Doctor POGA

Palīdzība Demidam Purvinskim

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 056 276.69 €