Follow us Today has already donated 570.00 €

Palīdzība Elzai Dzenei

Astoņgadīgā Elza dzīvo netālu no Tukuma trīs bērnu ģimenē. Kopā ar Elziņu vajadzēja vēl piedzimt māsiņai, taču neveiksmīgas amniocentēzes rezultātā viena dvīņu meitenīte neizdzīvoja. Tālākā grūtniecība vecākiem bija īsts murgs, jo, neilgi pirms otras meitenītes dzimšanas, viņai atklāja smagu CNS bojājumu.

Elzai piedzimstot, ārsti uzstādīja diagnozi – mikrocefālija, ar piebildi “nevaram neko līdzēt”. Tomēr vecāki, nezaudējot cerību, cīnījās par Elzas attīstību trīs gadus apmeklējot fizioterapiju, ergoterapiju, logopēdiju un citas nodarbības. Tomēr meitenītes attīstība likās kā iestrēgusi.

Nesamierinoties ar esošo situāciju, vecāki palīdzību sāka meklēt ārpus Latvijas. Sanktpēterburgas neirologi precizēja Elzas problēmu. Viņai bija mikrocefālija ar hidrocefālijas sindromu, ko diemžēl jau pie dzimšanas ārsti nepamanīja, kā rezultātā meitene cieta no galvas smadzeņu saspiešanas. Elzu mocīja stipras galvassāpes, kas neļāva viņai normāli attīstīties. Operācija Sanktpēterburgā bija veiksmīga, kurā izdevās samazināt smadzeņu šķidruma spiedienu, bērna smadzenes sāka normāli funkcionēt. Sāpes Elzai ir zudušas, viņa ir sākusi normāli gulēt.

Elzas vecāki saka: ”Mūsu meita ir piedzimusi vēlreiz un nu ir jāsāk ilgais ceļš kāpās!”

Pēc Sanktpēterburgas ārstu ieteikuma Elza saņēma intensīvās rehabilitācijas kursu Adeli centrā Slovākijā. Divas nedēļas ar Elzu strādāja trīs fizioterapeiti vienlaikus, mācot bērnam velties, sēdēt, rāpot, pat staigāt. Manuālā terapija, logopēda nodarbības, skābekļa maskas, masāžas un lāzerterapija ir devušas cerēto rezultātu.

Arī šobrīd, pēc desmit rehabilitācijas kursiem Slovākijā, Elzai ir mazinājies muskuļu tonuss. Ir uzlabojusies kopējā motorikas funkcija. Palielinājies muskuļu spēks muguras un vēdera muskulatūrai. Viņa ir kļuvusi dzīvespriecīgāka, emocionālāka, cenšas pati līst pa grīdu, labāk noturas dažādās pozīcijās. Stabili un vienmērīgi sēž turku pozā, ir uzlabojies atbalsts sēžot uz rokām. Ar nelielu asistēšanu notur sānsēdes un četrrāpus pozu. Palielinājies vingrojumu izpildes ātrums. Uz jautājumiem atbild ar dažādām skaņām, ir attīstījusies sapratne. Komunicējot atbild ar “jā”vai “nē”, vai arī norādot konkrēto lietu ar acu skatienu. Pēc pēdējās rehabilitācijas Elzai aktīvajā runā parādījušās pirmās zilbītes, pat dažas reizes izteikusi savu un māsas vārdu.

Elza ir uzsākusi arī skolas gaitas asistenta pavadībā. Ikdienā Elza izbauda katru dienu, kad var kontaktēties ar brāli, māsu, bērniem skolā un fizioterapijas nodarbībās. Ļoti patīk mūzikas nodarbības, kurās kopā ar asistentu izmēģina kādus jaunus skanošos mūzikas instrumentus. Meitene ar sajūsmu gaida pastaigas ar palīdzību. Un tas ir arī mūsu visu kopīgais sapnis!

Pateicoties ziedotāju atbalstam, Elza 2019.gadā ir saņēmusi 2 rehabilitācijas kursus Adeli centrā Slovākijā. Diemžēl ar to ir par maz, jo attīstība norit lēnām un pakāpeniski. Ārsti un terapeiti novēro pakāpenisku progresu, tāpēc iesaka turpināt rehabilitāciju ik pēc četriem mēnešiem. Vecāki lūdz ziedotāju palīdzību, lai Elza varētu saņemt 3 intensīvos rehabilitācijas kursus arī 2020.gadā.

Lai nodrošinātu Elzai rehabilitācijas pakalpojumus 2020.gadā, kopā nepieciešami 12554 eiro, no kuriem 6375 eiro jau ir pieejami no 2019. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2020. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 6179 eiro.

Palīdzēsim Elzai!

The Project is placed online on: 02.01.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Palīdzība Ralfam Buņķim

Gaisma mūsu brīvībai!

Es apņemos

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

806 305.86 €