Follow us Today has already donated 1,235.00 €

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai un Latvijai

No 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgā un citviet Latvijā norisinās piektais Osokina Brīvības festivāls. Tas kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā veltīts Ukrainai un tās cilvēkiem. Arī šogad festivāla pasākumu biļešu ieņēmumi un šajā akcijā portālā Ziedot.lv savāktie līdzekļi tiks izlietoti akūti nepieciešamo lietu iegādei frontē esošajiem karavīriem un civiliedzīvotājiem, īpašu uzmanību pievēršot ukraiņu bērniem, kā arī Latvijā dzīvojošo smagi slimo bērnu vecāku atbalstam. Tiks nodrošināta rūpju bērnu vecākiem nepieciešamā medicīniskā palīdzība un apmācītas auklītes, lai atvieglotu viņu emocionāli un fiziski grūto ikdienu. Festivāla pasākumus bez maksas būs iespēja apmeklēt noteiktam skaitam Latvijā patvērumu guvušajiem ukraiņiem un smagi slimu bērnu vecākiem.

Festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Andrejs Osokins stāsta: “Ir ļoti svarīgi nezaudēt cerību un pārliecību, ka taisnīgums uzvarēs, kā arī saikni ar tiem, kuriem palīdzība tik ļoti nepieciešama gan Latvijā, gan Ukrainā. Kamēr Krievija turpina savu nežēlīgo uzbrukumu un cenšas iznīcināt Ukrainas tautu, mums ir jāturpina gan emocionālo, gan finansiālo, gan humanitāro palīdzību ukraiņiem. Tā ir arī mūsu cīņa, tādēļ mums jāparāda, cik Latvija ir vienota un stipra savā atbalstā Ukrainai un savos cilvēciskajos ideālos. Mūzika ir tas spēks, kas palīdz mūs visus stiprināt, saliedēt un dot cerību. Līdzšinējos festivālos piedzīvotās skatītāju emocijas, aplausi un smaidi mūs iedvesmo turpināt, lai kopā varam sniegt arvien lielāku atbalstu līdzcilvēkiem un tuvinātu Ukrainu uzvarai.”

Festivāla dalībnieku vidū ir latviešu, ukraiņu un citu valstu mākslinieki un dažādu jomu profesionāļi: Ieva Akuratere, Ingus Ulmanis/Lādezers, Zigfrīds Muktupāvels, jaunzēlandiešu/amerikāņu vijolniece Ženēva Lūisa (Geneva Lewis), Georgijs Osokins, Aigars Raumanis, Dainis Tenis, Kristīne Adamaite, Zane Kalniņa, Reinis Tomiņš, grupas “Latvian Voices”, “Citi zēni”, “Midnight Five”, Rihards Lībietis, Kristaps Vanadziņš, duets ZeMe (Laima Jansone un Monsta), Toms Kursītis, Sigvards Dižais, Mikus Ģērmanis, Oksana Nikitjuka, Viktorija Prituļaka un grupa “Jumalo Jazz Orchestra”, Jurijs Gavriļuks, Anastasija Jačmenkina, Sergejs Osokins, Ilze Treija, Ieva Vārna, Kristīne Kutepova un daudzi citi.

Iepriekšējos divos gados Osokina Brīvības festivālu Ukrainai laikā Ukrainas atbalstam tika saziedoti 53 250,12 eiro. Par šo summu sadarbībā ar Ziedot.lv, Ukrainas vēstniecību Latvijā, biedrību “Tavi draugi” tika nodrošināta Ukrainai un ukraiņiem akūti nepieciešamā humanitārā, medicīnas, aizsardzības un mājdzīvnieku palīdzību kara plosītajās teritorijās. Ar vairākiem konvojiem Ukrainā nogādāti: divas apvidus automašīnas, drons, termovizori, aizsargbrilles, aizsargcimdi, medicīnas preces, mugursomas, maltīšu komplekti un pārtika Ukrainas karavīriem, ukraiņiem nepieciešamās higiēnas un citas preces, barība, medikamenti un dažādas noderīgas lietas mājdzīvniekiem savvaļas un ievainoto dzīvnieku patversmē Dnipro “Pegas”.

Plašāka informācija par festivāla programmu pieejama mājaslapā.

Biļetes uz festivāla pasākumiem var iegādāties visās “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

The Project is placed online on: 05.02.2024

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība Lienei Zībergai

Palīdzība Sandrai Ameļčenkovai

Light road for Donbas

For the victory of Ukraine!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 782 113.54 €