Follow us Today has already donated 4,695.91 €

Ergoterapija bērniem ar kustību traucējumiem

Bērniem, kuriem ir kustību traucējumi rokās, ir neizsakāmi grūti satvert priekšmetus, pacelt krūzīti, lai padzertos vai vienkārši uzzīmētu saulīti. Bieži vien viņi paši nespēj paēst un veikt pašaprūpes darbības kā apģērbties, izķemmēt matus vai uzvilkt zeķītes. Šo bērniņu rociņas varbūt nekad nebūs tādas kā veseliem cilvēkiem, taču ir iespējams viņiem palīdzēt pielāgoties ikdienas vajadzībām.

Ergoterapija ir terapijas veids, kas palīdz bērniem un jauniešiem ar dažāda veida traucējumiem attīstīt savu spēju potenciālu fiziskajā, emocionālajā un sociālajā jomā (spēlēšanās iemaņas, prasmes, kas nepieciešamas bērnudārzā, skolā, u.c.). Ergoterapeitam terapijas ietvaros ir iespēja izgatavot konkrētam bērnam pielāgotas ortozes rokām, kas ļauj bērnam veikt ikdienišķas kustības un palīdz bērniem būt neatkarīgiem. Piemēram, uzsmērēt sviestu uz maizes vai satvert zobu birsti, lai iztīrītu zobus. Šādas individuāli izgatavotas ortozes mazina locītavu deformāciju, noņem sāpes un neļauj veidoties saaugumiem un uztur kustību apjomu locītavās.

Rehabilitācijas centra “Poga” ergoterapijas kabinetā mazie pacienti mācās veikt ikdienišķas praktiskas lietas un caur dažādām aizraujošām darbībām attīsta roku pirkstu sīko motoriku. Te bērni stāda tomātus, šuj lellēm apģērbus un pat cep pankūkas. 

Vienas ergoterapijas nodarbības izmaksas ir 25 eiro. Ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionālajiem traucējumiem, katrs cents ir nozīmīgs, tādēļ valsts neapmaksātajām nodarbībām nepieciešams līdzcilvēku atbalsts.

Palīdzēsim mazajām rociņām!

The Project is placed online on: 01.01.2021

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzība ārkārtas situācijās

POGA uz riteņiem

Palīdzība Markam Zjabko

Atkārtota palīdzība Irēnai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 857 029.50 €