Follow us Today has already donated 5,647.50 €

Džips ukraiņu aktierim - snaiperim!

Latviešu mūziķe Katrīna Gupalo un ukraiņu sieviešu grupa “Varakuta” sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā un ukraiņu biedrību konfederāciju “Viche” aicina ziedot Kijivas drāmas un komēdijas teātra aktierim Mihailam Dosenko, kurš nu ir snaiperis Ukrainas armijas operatīvās reaģēšanas 14. brigādes 4. bataljonā un kuram šobrīd vitāli ir nepieciešams automobīlis - džips ar uzstādītu speciālo aprīkojumu ieročiem Krievijas armijas atvairīšanai. Šāda automobīļa iegāde un piemērošana Ukrainas armijas vajadzībām izmaksā 15 000 eiro.

Mihails Dosenko dzimis 1989. gadā Hersonā, 2010. gadā absolvēja Kijivas Nacionālo teātra, kino un televīzijas universitāti. 2011. gadā vien 22 gadu vecumā sāka strādāt Kijivas drāmas un komēdijas teātrī, bet sākoties Krievijas pilna mēroga iebrukumam devās aizstāvēt savu dzimteni Ukrainas Nacionālajā gvardē. Šobrīd aktieris lūdz palīdzību automobiļa iegādei, lai efektīvi un operatīvi varētu turpināt aizsargāt Ukrainu no krievu okupantiem.

Ukrainas Nacionālās gvardes operatīvās reaģēšanas 14. brigādes 4. bataljons “Červona Kalina”, sākoties Krievijas pilna mēroga iebrukumam bija iesaistīta Ukrainas galvaspilsētas aizstāvēšanā un nosargāšanā. Tās kareivji sadarbībā ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem atbrīvoja vairāk kā 20 apdzīvotas vietas Kijivas reģionā, iznīcināja krievu tehnikas kolonnas un okupantus. Pēc Kijivas apgabala atbrīvošanas 14. brigāde turpina aizstāvēt Ukrainu jau pie austrumu robežas, kur tie vēl joprojām cīnās viskarstākajos karadarbības punktos.

Akcija tiek īstenota sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā, ukraiņu biedrību konfederāciju “Viche”, kas sagatavos un nogādās speciāli aprīkoto automobīli 14. brigādei Ukrainā, un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Katrīna Gupalo uzsver: “Latviešu mūziķi un mākslinieki jau no pirmajām kara dienām aktīvi iesaistījās dažādos Ukrainas atbasta projektos un akcijās. Neskaitāmi mūziķi un mākslinieki tik ātri un efektīvi mobilizējās projekta “Latvia for Ukraine: Resistance” ietvaros un saviļņoja klausītājus visā pasaulē. Šobrīd mums visiem ir iespēja atkal apvienoties un palīdzēt konrētam cilvēkam, mūsu kolēģim, aktierim, kurš pirms 2022. gada 24. februāra par savām otrajām mājām uzskatīja Kijivas teātra skatuvi, bet nu pašaizliedzīgi un varonīgi aizstāv savu dzimteni frontē.”

The Project is placed online on: 23.02.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai!

Skolas autobusi Ukrainas bērniem

Palīdzība Anitai Ogai

For Families in Poverty

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 340 909.91 €