Follow us Today has already donated 2,112.04 €

Atkārtota palīdzība Oļesjai Kapeļkai

Oļesja ir dzīvespriecīga un enerģiska ventspilniece. Viņai ir 46 gadi, visu mūžu viņa ir nodarbojusies ar sportu, uzturējusi veselīgu dzīvesveidu, viņai ir 23 gadus vecs dēls.  Vairāk nekā 20 gadus Oļesja strādājusi par operatori dzelzceļa stacijā. Pēc štatu samazināšanas viņa laimīgi atradusi brīnišķīgu darbu uz prāmja par stjuarti, kas ļauj atklāt jaunas valstis un iepazīt jaunus cilvēkus.

Pagājuša gadā vasarā, kad Oļesja bija devusies kārtēja reisā, viņa pamanīja, ka labā roka ir kļuvusi vāja un nespēj ilgi noturēt pat kafijas krūzi. Arī pati sāka sajust vājumu un nogurumu. Jau rudenī viņa vērsās pie ārstiem. Šī gada februārī Oļesja tika pie diagnozes - ģenerālizētā motoneironu saslimšanaa ar asimetrisku triparēzi. Tā ir ļoti reta slimība. Slimības gaitā pakāpeniski novājinās muskuļi, cilvēks zaudē iespēju staigāt, vēlāk – sēdēt, runāt, ēst un elpot… Slimība var progresēt divu līdz piecu gadu laikā. Oļesjai ir nozīmētas valsts apmaksātas zāles, taču šobrīd Latvijā ir pieejams arī jaunākās paaudzes zāles  – Radicava, ko valsts neapmaksā. Efektīvas zāles var būtiski samazināt slimības gaitu.

“Šī ārstēšana dod cerību uz normālu dzīvi vēl kādus gadus. Tagad es jau nevaru aizpogāt pogas ar labo roku, nevaru ilgi staigāt, kaut gan pirms diviem mēnešiem es varēju pastaigāties ļoti ilgi, jau nedaudz sākās elpošanas problēmas. Tas ir ļoti grūti emocionāli, kad runāju par slimību vienmēr raudu, ļoti slikti guļu, katru dienu atrodos stresā.  Paldies Dievam, ka blakus ar man ir cilvēki, kas man ir tuvi, kuri palīdz un atbalsta mani “, stāsta Oļesja un lūdz līdzcilvēku palīdzību zāļu turpmākai iegādei.

Turpmāk ik mēnesi Oļesjai vajadzīgi 1900 eiro zālēm, kas var paildzināt viņas dzīvi un neļaut tik strauji iestāties pilnīgam muskuļu vājumam. Pusgadu ilgam ārstēšanās kursam nepieciešami 11 400 eiro.

Palīdzēsim Oļesjai!

The Project is placed online on: 01.01.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Paēdušai Latvijai

Bērna sargeņģelis

Palīdzība Milai un Nikolajam Grohoļskiem

Smagi slimu cilvēku atbalstam

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 062 424.71 €