Follow us Today has already donated 2,210.00 €

Atkārtota palīdzība Ingai Mengotei

Mūsu palīdzību atkal lūdz Inga. Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, viņa gada garumā varēja saņemt zāles, kas burtiski ir izglābušas viņas dzīvību! Zāles ir palīdzējušas, analīzes ir uzlabojušas, Inga jūtas labāk, tāpēc tās ir jāturpina! Cīņa ar slimību ir smaga, bet cerīga!

Inga ir 42 gadus jauna, trīs meitu māmiņa no Rīgas. Meitiņām ir 5, 8, 17 gadi. Lai arī viņa ir guļoša slimnīcas palātā vai mājās, viņa tomēr turpina attālināti strādāt Finanšu ministrijā kā vecākā auditore. Pērn Inga pat saņēma Goda rakstu par savu darbu!

Pēdējie četri gadi ir bijuši ļoti smagi un sarežģīti, kopš Ingai tika atklāts limfātiskās sistēmas audzējs – ne-hodžkina limfoma. Cīņa ar slimību ir bijusi smaga – viņa pārcietusi vairākas ķīmijas un staru terapijas, kā arī kaula smadzeņu transplantāciju un mugurkaula operācijas. Cerību pilnas uzvaras mijās ar smagiem zaudējumiem slimības priekšā. Jau divus gadus Inga vairs nespēj staigāt, slimnīca ir viņas otrās mājas. Rūpes par bērniem gulstas uz Ingas vīra pleciem, bet meitiņas ļoti priecājas, kad mamma ir mājās.

Ingai ārstu konsīlijs ir nozīmējis turpināt ārstēšanu ar Pembrolizumab, kura efektivitāti Ingas gadījumā ir apliecinājušas specifiskas vēža gēnu analīzes. Lai arī šis medikaments ir valsts apmaksāto medikamentu sarakstā, Ingas diagnozes gadījumā valsts to neapmaksā. Arī šogad ir sagatavots iesniegums Nacionālajā veselības dienestā par individuālu zāļu kompensāciju, taču cerības uz vismaz daļēju valsts atbalstu ir mazas, jo arī pērn atbalsts tika atteikts. Sāp netaisnība, ka zāles, kas palīdz un reāli glābj cilvēku, valsts neapmaksā! Inga nav atmetusi cerību par valsts atbalstu un turpinās cīnīties, bet tas prasīs laiku. Taču slimība negaida, tādēļ Ingas ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību dārgo zāļu iegādei. Ik pēc 6 nedēļām Ingai nepieciešami 3860 eiro šo zāļu iegādei, šādu līdzekļu ģimenei nav. Gadu ilgam kursam nepieciešami 8 zāļu kursi 30 880 eiro apmērā.

Palīdzēsim Ingai!

The Project is placed online on: 25.05.2023

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Labas Ziņas*

Skolas autobusi Ukrainas bērniem

Help in Emergency Situations

Latviešu mūziķi - ukraiņu karavīriem

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

2 158 813.59 €