Follow us Today has already donated 110.00 €

Atbalsts Kirai Gricenko

Mazajai Kirai no Rīgas ir 5 gadi, un meitenīte nāk kuplas ģimenes, kurā kopā ir 6 bērni. Kira ir ļoti smaidīga, draudzīga, atvērta, mērķtiecīga un ar stipru raksturu. Kirai ļoti patīk mūzika, un viņa ar prieku apmeklē nodarbības pie dažādiem speciālistiem. Kira bija gaidīts un lolots bērniņš, grūtniecība mammai noritēja bez sarežģījumiem, un Kira nāca pasaulē noteiktajā laikā. Pirmais signāls par to, ka kaut kas nav labi, parādījās trīs mēnešu vecumā, kad Kira tika nogādāta slimnīcā ar lēkmi, kuras laikā mazajai viss ķermenītis bija krampjos. Kirai tika uzstādīta diagnoze – epilepsija, izrakstītas zāles un ģimene atgriezās mājās. Kira auga, attīstījās, sāka runāt, staigāt, apmeklēt bērnudārzu un bija tāda pati, kā viņas vecuma bērni. Tomēr Kiras dzīve apmeta kūleni 2018. gada 16. jūlijā, kad mazo no rīta mamma nevarēja pamodināt un mazā gulēja bez dzīvības pazīmēm. Kira tika nogādāta slimnīcā un vairākas dienas pavadīja reanimācijā dziļā komā pieslēgta pie mākslīgās elpināšanas aparātiem. Tālākajos izmeklējumos tika atklāts, ka meitenītei ir notikusi spontāna nāve epilepsijas lēkmes laikā, no kuras izdevās atdzīvināt. Vēl tika atklāts, ka Kirai ir Arnolda-Kiari sindroms – anatomiska anomālija, kad smadzenītes nospiež mugurkaula kanālu, līdz ar to pārtrauc cerebrospinālā šķidruma cirkulāciju un bloķē signālus no galvas smadzenēm uz plaušām, sirdi un citiem dzīvībai svarīgiem orgāniem.

Kirai tika veikta operācija, lai atbrīvotu muguras smadzeņu kanālu no smadzenīšu spiedošās iedarbības. Operācija noritēja veiksmīgi, un Kiras ģimenei pēc operācijas sākās smags un atbildīgs ceļš uz veselības atgriešanu.

Pēc smagās operācijas Kirai viss bija jāmācās no jauna – kustēties, ēst, rāpot, sēdēt, celties kājās, un runāt. Gandrīz 2 gadu laikā Kira pateicoties nemitīgam darbam rehabilitācijās un savam spītīgajam raksturam ir apguvusi ļoti daudz- sēdēt, ēst patstāvīgi, rāpot, staigāt pieturoties. Bet lai sasniegtais progress nepazustu meitenītei ļoti nepieciešamas regulāras fizioterapijas, ergoterapijas un audiologopēda nodarbības, jo katrs mirklis ir svarīgs, lai Kira pilnvērtīgi attīstītos un iekļautos sabiedrībā. Kiras ģimenē aug seši bērni un ikdienas izdevumi ir ļoti lieli, un Kiras tētis ir vienīgais ģimenes apgādnieks. Ģimene lūdz mūsu atbalstu Kiras rehabilitācijai. Kopā nepieciešami EUR 3300,- diviem rehabilitācijas kursiem Rehabilitācijas centrā Poga un EUR 750,- regulārām audiologopēda nodarbībām. Kopā nepieciešami EUR 4050,- Palīdzēsim mazajai Kirai nostāties uz savām kājām! Mums tas izdosies!

The Project is placed online on: 10.06.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Aprūpe mājās

Mummy, I love you!

For mums with special children

POGA uz riteņiem

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

797 002.57 €