Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 1,323.50 €

Palīdzība Martai Berģei

Marta ir 9 gadus veca sirsnīga, draudzīga un mīļa meitene. Meitenei piedzimstot, tika konstatēta smaga diagnoze - spina bifida, iekšējā hidrocefālija.

Šobrīd līdzās visām citām šīs diagnozes blaknēm, vissvarīgākais ir pārvietošanās grūtības. Meitene pārvietojas gāzelīgā gaitā, ar citu palīdzību un pieturoties. Marta ir pārdzīvojusi trīs operācijas un ļoti daudz dažādu pārbaužu, par ko pati vienmēr saka - ja kaut kas sāp vai apbēdina sirsniņu, nedomā par to un centies aizmirst.

Martai ļoti patīk zīmēt. Ļoti mīl rūpēties par kaķiem, tāpēc mājās ir pašai savs kaķēns. Mīl rūpēties par mammu un mazo māsiņu, kuru vēlētos kādreiz paņemt rokās un pašūpot kā to var izdarīt lielā māsa, bet šobrīd ierobežotās staigāšanas, līdzsvara problēmu dēļ, tas ir tikai sapnis. Šogad Marta pabeidza 2.klasi. Skola ir smags periods gan fiziskās, gan psiholoģiskās slodzes ziņā. Skolā Marta pārsvarā pārvietojas ratiņkrēslā. Skola Martai ir izaicinājums katru dienu, jo skola līdz galam nav pielāgota, ir daudz kāpņu un attālumi starp telpām ir lieli priekš Martas. Meitenei patīk skolā, bet ļoti pārdzīvo, ka nespēj tikt citiem bērniem līdz un nevar piedalīties sporta nodarbībās. Martai bieži patīk iztēloties un sapņot par nākotni, kāda viņa būtu, ja varētu staigāt, skriet, dejot, būt kā visi veselie cilvēki.  

Bez ortozēm nav iespējams pārvietoties un, ja ir jāpārvietojas, tas rada risku pēdu, potīšu, ceļu un gūžu deformācijai. Šobrīd Martai esošās ortozes nav piemērotas un nespēj pildīt nepieciešamās funkcijas, pārvietošanās ir izteikti apgrūtināta un prasa no meitenes lielu fizisku piepūli. Tādēļ Martai ir nepieciešamas abu kāju cieto ceļu-potīšu-pēdu ortozes ar Carbo Spring (ogļšķiedru) atsperi un atbilstoši apavi katrai sezonai. To izmaksas sastāda 8481 eiro, daļu summas 2500 eiro apmērā apmaksās valsts. Martas ģimenei pašiem jāmaksā 5981 eiro, taču viņiem šādas naudas nav, tādēļ viņi lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Martai!

Начало проекта: 24.07.2019

проект o кончен: 17.08.2019

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Помощь пациентам с меланомой

Помощь Роману Рустамову

Книжный старт

Помогите малышам!

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

1 174 494.96 €