Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 502.64 €

Atkārtota palīdzība Saila Rasai

Rīdziniecei Sailai ir 55 gadi, vairāk kā 30 darba gadi pavadīti strādājot medicīnā, palīdzot citiem un sevi nežēlojot. Sailai ir reta autoimūna neiromuskulāra saslimšana – miastēnija smagā formā. Slimība izpaužas kā muskuļu nespēks un vājums. Jebkura kustība ir apgrūtinoša, bet saasinājuma brīžos pat neiespējama. Nespēks rokās un kājās, redzes muskuļu vājums, nespēja norīt ēdienu, vai pat elpošanas apstāšanās. Lai arī Saila var pārvietoties pati, lielākiem attālumiem viņai tagad nepieciešams ratiņkrēsls. 

Slimības pirmie simptomi Sailai parādījās pirms vairāk kā 10 gadiem. Saila slikto pašsajūtu saistīja ar negulētajām naktīm un pārslodzi, strādājot diennakts dežūrās neatliekamajā medicīniskā palīdzībā par feldšeri.Veselībai pasliktinoties, Saila nolēma mainīt darbu. Viņa apguva farmaceita arodu un 7 gadus nostrādāja aptiekā. Tomēr viņa pirms 6 gadiem no darba aizgāja un viņai tika noteikta 1. invaliditātes grupa.

Saila visu mūžu dzīvojusi aktīvi, šobrīd viņai grūti samierināties ar savu slimības nespēku un slimības radītājiem redzes traucējumiem. Tomēr Saila nav zaudējusi optimismu, lai arī ir smagi, viņa smaida un vienmēr meklē risinājumus. Saila aktīvi piedalās Neredzīgo biedrības piedāvātājos pasākumos – tepošanas nodarbībās, kur tepo šalles un apmetņus, piedalās mūzikas nodarbībās un apmeklē prāta spēļu pasākumus, labprāt klausās audiogrāmatas. 

Šobrīd Saila atkārtoti vēršas pēc līdzcilvēku palīdzības. Papildus miastēnijai Sailai pirms pāris gadiem atklājās  50 gadus nediagnosticēta ģenētiska slimība – celiakija, kas jau gadu gaitā radījusi  daudzas neatgriezeniskas komplikācijas, kā piemēram, imūndeficīts, virsnieru mazspēja, policistoze, osteoporoze ar 11 lieliem kaulu lūzumiem u.c. Pēdējā pusgada laikā Saila cieš no smagām caurejām un smagām miastēnijas lēkmēm. 

Sailai regulāri jāveic izmeklējumi, jāapmeklē ārsts, jālieto medikamenti, kas izmaksā vismaz ap 150 eiro apmērā ik mēnesi, gadā kopumā 1800 eiro. 

Palīdzēsim Sailai! 

Начало проекта: 18.03.2020

проект o кончен: 31.12.2020

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Детскaя реабилитация в Латвии

Тихий ангел

Помощь Луизе Эдуле

Мамочка, я тебя люблю!

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

59 099.71 €