Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 3,327.50 €

Atbalsts Eduardam un Aleksim Krūmiņiem

Sisrnīgs paldies! Nepieciešamā summa ir saziedota!

Brālīšiem Aleksim un Eduardam ir diognosticēti autiskā spektra traucējumi. Attīstības problēmas vispirms tika konstatētas mazākajam brālim Eduardam, bet, pēc speciālistu ieteikumiem, veicot pārbaudes traucējumi tika konstatēti arī Aleksim, tikai vieglākā formā.

Aleksim šobrīd ir 10 gadi, bet Eduardam 7gadi. Tā kā zēniem nav uzvedības problēmu abi apmeklē vispārizglītojošās izglītības iestādes. Pateicoties līdz šim saņemtajai rehabilitācijai zēnu attīstība ir bijusi veiksmīga, lai attīstība turpinātos nepieciešamas turpināt regulāras nodarbības pie dažādiem speciālistiem.

Aleksim attīstības veicināšanai tiek rekomendēts apmeklēt speciālo pedagogu, kā arī trauksmes mazināšanai regulāri konsultēties ar psihologu un apmeklēt kognitīvi biheiviorālās terapijas nodarbības. Aleksim grūtības sagādā arī komunikācija un dialoga veidošana ar vienaudžiem, tādēļ zēns pārdzīvo, ka neprot runāt kā visi “normāli cilvēki”. Augot lielākam zēns sāk apzināties savas attīstības īpatnības un ļoti cer, ka speciālisti viņam spēs palīdzēt izprast apkārtējo pasauli un tādejādi mazināt trauksmi.  Aleksim īpaši labi padodas angļu valodas apguve, interesē vēsture, astroloģija, ģeogrāfija. Zināšanas dažās jomās ir netipiskas viņa vecuma bērniem.

Mazākajam brālim Eduardam grūtības sagādā rakstīšana un zīmēšana, tādēļ nepieciešams attīstīt smalko motoriku. Vislielākās raizes vecākiem sagādā Eduarda valodas attīstība. Zēns cītīgi mācās un mēģina atkārtot vārdu pirmās zilbes, un ir svarīgi turpināt iesākto un intensīvi strādāt pie valodas attīstības. Eduards ir apguvis visus burtus, ciparus līdz 100, mācās rēķināt un šogad uzsāks mācības 1.klasē.

Abiem brāļiem regulāri jālieto dažādi vitamīni, minerālvielas, ko uztura īpatnību dēļ nav iespējams uzņemt. Diemžēl bērniem ar AST ļoti bieži ir ēšanas traucējumi un viņi uzturā lieto ierobežotu produktu skaitu. Abiem brāļiem diagnosticēti imūnā mehānisma traucējumi tādēļ regulāri nepieciešams apmeklēt imunologu, lai uzraudzītu turpmāko slimības gaitu.

Ikdienā rūpes par bērniem, aizvešanu uz izglītības iestādi un nodarbībām pie speciālistiem, kas atrodas dažādos novados un ir tālu no mājām, jāuzņemas mammai, jo ģimenē vienīgais apgādnieks ir tētis.

Ģimene lūdz ziedotāju atbalstu, lai Eduards un Aleksis 2019.gadā varētu saņemt:

  • Speciālā pedagoga nodarbības 200 x 18 EUR – 3600 eiro;
  • Ergoterapeita nodarbības 30 x 22 EUR – 660 eiro;
  • Kognitīvi biheiviorālās terapijas nodarbības 70 x 20 EUR – 1400 eiro.

Lai nodrošinātu brālīšiem rehabilitācijas pakalpojumus gadā kopā nepieciešami 5660 eiro, no kuriem 1425 eiro jau ir pieejami no 2017./2018. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to 2019. gadā no ziedotājiem tiek lūgts 4235 eiro.

Palīdzēsim brālīšiem!

Начало проекта: 08.01.2019

проект o кончен: 21.03.2019

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Исполни мечту ребенка!

Stiprini stipros (Поддержи сильных)

Поможем спасти жизнь!

Семьям с детьми инвалидами

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

330 154.42 €