Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 2,113.51 €

Palīdzība Marekam Stienim

14 gadus vecais Mareks ir smaidīgs, komunikabls un atvērts zēns. Neskatoties uz nopietniem kustību traucējumiem un 5. pakāpes vājdzirdība, viņš ar visiem atradīs kopīgu valodu.

Marekam patīk matemātika, zīmēšana, veidošana, puzles un lego, loģiskās datorspēles un ātras mašīnas. Ikdienā Mareks lieto zīmju valodu, ārpus mājām izmanto riteņkrēslu.

Mareks pasaulē nāca pirms laika, 28. grūtniecības nedēļā. Mēnesi pēc dzimšanas Marekam pēkšņi apstājās elpošana, tas atkārtojās arī pēc 10 dienām. Abas reizes tika veikti reanimācijas pasākumi. Smaidīgais puisēns kļuva apātisks, uz mammu vairs nereaģēja, nesmaidīja. Puisēns nevēlās, nestiepās pēc mantiņām, grūti bija iekustināt.

Mareks 4 gadu vecumā sāka celties jau stāvus pie sienas un spēra pirmos nedrošos soļus. Lielāku prieku vecāki nevarēja iedomāties!

Nāca nākamais trieciens. Pēc pārslimotas smagas angīnas zēns vairs nemācēja pat rāpot, par staigāšanu nerunājot. Viņam parādījās kontraktūras ceļu un pēdu locītavās. Nelīdzēja ne vingrošana, ne rehabilitācija. 2010. gadā Marekam tika veikta muskuļu pagarināšanas operācija. Pēc operācijas Mareks atkal iemācījās staigāt ar staiguli. Bet kauli aug ātrāk par muskuļiem. Mareks vairs nevarēja noturēties kājās, ceļos atkal parādījās kontraktūras, pārvietojās pa māju tikai uz ceļiem rāpus.

Pēc fizioterapeita un ortopēda ieteikuma, Marekam ir nepieciešamas ceļa ortozes ar pacelšanas mehānismu, kas palīdzētu ceļa locītavai noturēt augumu vertikālā pozīcijā. Tas mazinātu kontraktūras ceļa locītavās, stiprinātu gūžu locītavas un muguras muskuļus. Tās izmaksā 4294.75 eiro, daļu summas 1110.60 eiro apmērā apmaksās valsts. Mareka ģimenei pašiem jāmaksā 3184.14 eiro, taču viņiem šādas naudas nav, tādēļ viņi lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Marekam!

Начало проекта: 24.05.2019

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Palīdzība Ludmilai Naglei

Palīdzība Katrīnai Grosai

Palīdzība Enijai Markovai

Palīdzība Edžum Praškevičam

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

571 739.38 €