Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 894.00 €

Palīdzība Gitai Elstei

Pirms 16 gadiem Gita ar vīru cieta auto avārijā. Gitai tika lauzts mugurkauls lejasdaļā, bet vīram – kakla daļā. Abiem tika veiktas operācijas un abi kopā pārdzīvoja gan fiziski, gan emocionāli smagus brīžus ceļā uz atveseļošanos. Tolaik viņu bērni bija 11 un 13 gadus veci, ar omes atbalstu, skolas gaitas turpinājās, un ikdiena pamazām nostājās savās vietās. Ģimene dzīvo Ventspils novadā Usmas pagastā.

“Negadījuma laikā es studēju otrajā kursā, bija atlikuši vēl divi gadi līdz bakalaura grāda iegūšanai. Gribēju visu pamest, jo likās par grūtu, jo mana sabiedrotā ilgu laiku bija gulta. Vīrs bija tas, kurš neļāva nolaist rokas, teikšu godīgi, pat piespieda. Teica, kas iesākts, tas jāpadara līdz galam, un tā es guloša rakstīju kursa darbus, pildīju mājas darbus. Pasniedzēji bija ļoti pretimnākoši un studijas pabeidzu ar vidējo atzīmi 9. Ļoti liels gandarījums un lepnums par sevi, ka toreiz to izdarīju. Sapratu, ka varu nest diezgan daudz, pēc gada atsāku savas darba gaitas. Šo 16 gadu laikā esmu operācijas zālē pabijusi 7 reizes, 3 no tām tieši ar muguru, pārējās arī ar traumu saistītas operācijas, kuras uzreiz netika pamanītas”, par savu dzīvi pēc autoavārijas stāsta Gita.

Pirms pusgada Gitai tomēr nācās aiziet no darba, jo pārsvarā nācās būt uz slimības lapas. Viņa jau tika brīdināta, ka stāvokli uzlabot var tikai operācija, kuras laikā jānomaina vecās metāla konstrukcijas. Ir nepieciešams veikt jaunu implantu ievietošanu un mugurkaula fiksāciju no jauna, kā arī vecās konstrukcijas izņemšanu. Gita ir uzzinājusi, ka operācija varētu būt daļēji valsts apmaksāta, bet tā ir sarežģīta un materiālu izmaksas jāsedz pašai. Implantus var pasūtīt Šveicē, bet instrumenti veco implantu izņemšanai jāpasūta no Vācijas. Gita necer, ka daļēji valsts apmaksātu operāciju varētu veikt tuvākajā laikā pandēmijas ierobežojumu dēļ. Tādēļ Gitai piekritusi operācijai Orto klīnikā pie ārsta, kas vienu reizi jau viņu ir operējis. Kopējās operācijas izmaksas ir 17 850 eiro. Daļu summas Gita plāno segt no ģimenes līdzekļiem, bet 10 000 eiro ir summa, ko Gita lūdz līdzcilvēkiem.

“Uzskatīju sevi par stipru pašpietiekamu, nevienam neko nelūdzot, bet ir pienācis brīdis arī man būt vājai un lūgt līdzcilvēku palīdzību, lai varētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Mana metāla konstrukcija ir nolietojusies, un dara man vairāk slikta kā laba, traumējot vēl papildus manas mugurkaula daļas. Nekad nedomāju, ka ir tik grūti lūgt, bet ļoti vēl vēlos būt ome, kura var pabraukt ar riteni vai uzspēlēt bumbu, sieva, kurai nav tikai visu laiku jālūdz palīdzība, bet kura var arī dot, mamma, kura nebūs savu bērnu “bērns”, un meita, kura grib lai vecākiem būtu mierīgas vecumdienas”, atzīst Gita un lūdz līdzcilvēku palīdzību.


Palīdzēsim Gitai!

Начало проекта: 13.10.2021

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Помогите детям ходить!

Бедным семьям с детьми

POGA на колесах

#Не молчи!

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

1 590 965.54 €