Seko mums Šodien saziedoti jau 580.00 €

LU SZF DOD PIECI

LU Sociālo zinātņu fakultātes studentu pašpārvalde aicina - esam sociāli atbildīgi!

Katra trešā sieviete Latvijā (32 %) ir atzinusi, ka savas dzīves laikā ir piedzīvojusi fizisku un / vai seksuālu vardarbību no sava partnera puses. Līdztekus Dānijai tas ir augstākais rādītājs Eiropas SavienībāSituācijās, kad bijusi vardarbība pret bērnupusi uz pusi atbildību dala gan mātes, gan tēvi  bāriņtiesu statistika liecina, ka vecāku tiesības par šiem pārkāpumiem līdzīgā proporcijā atņemtas gan vieniem, gan otriem. Covid-19 pandēmijas ierobežojumu un spriedzes dēļ pavasarī par trešdaļu pieauga policijas izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem  ja pērn vidēji dienā bija 21 izsaukums, tad šogad  jau 32Šāda tendence vērojama visā pasauEksperti brīdina, ka emocionālā vardarbība var ļoti ātri pāraugt fiziskā un seksuālā vardarbībātostarp ar letālām sekām slepkavību un pašnāvību veidā.

Labdarības maratona katri 5 eiro  tiešs atbalsts tiem, kas bēg no vardarbības!

Dod Pieci! ziedojumi sniegs tiešu palīdzību vardarbības upuriem. Ziedot.lv sadarbībā ar nevalstiskām organizācijām Latvijā nodrošinās atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai, piemēram, īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportammentoram, kas aiz rokas izved cauri procesam, jo bieži cietušie uz to vienkārši paši nav spējīgi. Par ziedojumiem tiks sniegta palīdzība, kas vardarbības upuriem nepieciešama šeit un tagad, bet ko nenodrošina valsts vai pašvaldība, un uz ko nevar gaidīt ilgstoši. 

Dod Pieci! partneri būs ikviena biedrība, organizācija, sociālais dienests vai policija, kas strādā ar palīdzību vardarbības upuriem. Sazinoties ar Ziedot.lv, būs iespēja saņemt papildu resursus, lai palīdzētu. Kā ik gadu, arī šogad labdarības maratonā saziedotie līdzekļi 100 % apmērā tiks veltīti ziedojuma mērķim. Projekta realizēšanas un administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Labdarības maratons “Dod Pieci!” notiks no 17. līdz 23. decembrim. To rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu lsm.lvPirmo reizi projektsatura partneris būs Baltijas pētnieciskāžurnālistikas centrs Re:Baltica, kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš pagājušā gada.

“Dod Pieci!” ir unikāls labdarības formāts  īsi pirms Ziemassvētkiem pilsētvidē, Doma laukumā, darbosies īpaša stikla studija, kurā Latvijas Radio 5  Pieci.lv dīdžeji sešas diennaktis dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiemun atskaņos ziedotāju izvēlētas dziesmas“Dod Pieci!” jau septīto gadu mediju dienaskārtībā ceļ neērtas tēmas, iestājoties par cilvēciskāku vidi un pārmaiņām sabiedrībā.

Projekts ievietots portālā 18.12.2020

Projekts noslēgts 22.11.2021

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Nikolajam Omeļjanam

Palīdzi Pogai izaugt!

Palīdzība Tomasam Jēkabsonam

POGA uz riteņiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 850 618.64 €