Seko mums Šodien saziedoti jau 1,551.50 €

Grāmatu starts

Grāmatas ir neaizstājamas, lai izaugtu gudra, zinātkāra, izglītota un veiksmīga Latvijas nākamā paaudze! Bibliotēkas ir lieliskas vietas, kas iedvesmo lasīt un palīdz izaugt grāmatu draugiem.

Grāmatas veido personību, sniedz zināšanas un neatsveramu emocionālo pieredzi, tās ir neaizstājamas bērna harmoniskas attīstības un turpmākās dzīves kvalitātes veidošanā. Daudzi pētījumi liecina, ka pēdējos gados lasīšana kļuvusi nepopulārs brīvā laika pavadīšanas veids un interese par lasīšanu, kā arī lasītprasme, samazinās. Lasītprieku nevar apgūt skolā vai iemācīt, noteiktu vecumu sasniedzot, ar grāmatu jāiepazīstas jau mazotnē. Bibliotēkas joprojām ir vienīgās vietas, kur grāmatas iespējams lasīt bez maksas.

“Grāmatu starts” uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes, piedāvā radošas un attīstošas nodarbības. Bibliotēkas apmeklējuma laikā katram mazajam dalībniekam tiek dāvināts īpaši veidots “Grāmatu starta” pūču komplektiņš – mugursoma, lasāmgrāmata, mīļlietiņa un noderīgs materiāls vecākiem par lasīšanu. “Grāmatu starts” rosina, lai arī turpmāk bibliotēku durvis visjaunākajiem lasītājiem ir atvērtas.

Projekta ietvaros tiek uzrunātas un aicinātas uz pirmo tikšanos ar vietējo bibliotēku ģimenes, kurās aug pirmskolas vecuma bērni. Ģimenes kopā ar mazuļi ierodas bibliotēkā, to sagaidīs bibliotekārs, iepazīstinās ar bibliotēku, bērnu stūrīti, bērna vecumam atbilstošu un bibliotēkā pieejamo literatūru un izglītojošām spēlēm, kā arī izstāstīs par iespējām, ko bērniem un ģimenēm piedāvā bibliotēka saturīgai laika pavadīšanai.

“Grāmatu starts” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra veidota lasīšanas veicināšanās programma pirmsskolas vecuma bērniem, kas rūpējas par lasītprieku, lasītprasmi, izglītību un personības attīstību.

Lai 250 bērnus un viņu vecākus visā Latvijā iepazīstinātu ar bibliotēku un lasītprieku ir nepieciešami EUR 5 142.50. Viena bērna “Grāmatu starta” komplekts maksā EUR 20.57

Projekts ievietots portālā 17.05.2017

Projekts noslēgts 31.12.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Dakteris Poga

Palīdzība smagi slimiem jauniešiem

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Atbalsti rūpju bērniņus

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

337 698.09 €