Seko mums Šodien saziedoti jau 17,619.31 €

Atbalsts Robertam Baļam

Mērķis: rehabilitācija Latvijā, delfīnterapija
Gadā nepieciešams: 4240 EUR

Roberts Baļs, dz.g. 2006., Jelgava

Zēns piedzima dabīgās dzemdībās, liels un vesels. Dažādu apstākļu sakritības dēļ vecumā 1 gads un 3 mēneši Robertam sākās muskuļu spazmas, kas pārgāja epilepsijas krampju formā. Ar to apstājās zēna attīstība un pēc laika viņš sāka regresēt savā attīstībā. Ģimene nepadevās un turpināja cīnīties par bērna veselību un pat dzīvību, Roberts visas iemaņas sāka mācīties no jauna - no jauna mācījās staigāt, no jauna mācījās ēst ar karoti un dzert no krūzes.

Ikdienā Roberts apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes speciālo grupu un attīstības veicināšanai papildus apmeklē dažādus speciālistus - logopēdu, montessori nodarbības, mūzikas un mākslas terapiju, sporta nodarbības, kā arī cītīgi gatavojas skolai, jo rudenī zēnam ir jāuzsāk skolas gaitas. Ilgstošie epilepsijas krampji, ko līdz šim nav izdevies izārstēt, ir nodarījuši ļoti lielu ļaunumu bērna smadzenēm. Sarežģītās epilepsijas formas dēļ šobrīd Roberta lielākās grūtības ir ekspresīvās valodas attīstības aizture (bērna valodu saprot tikai vistuvākie cilvēki un bērns ne vienmēr saprot verbālo runu) un grūtības koncentrēt uzmanību. Veiktie izmeklējumi Latvijā un ārzemēs apstiprina Roberta faktisko smadzeņu darbību, ar ko saskaramies ikdienā. Mūsu uzdevums ir to respektēt un pasīvi iedarboties, lai uzlabotu smadzeņu darbību, dot impulsus. Jāatzīst, ka, kopumā vērtējot, zēna veselības stāvoklis ir smags, bet, neatlaidīgi darbojoties, ir panākts milzīgs progress, būtībā zēns ir uzcelts uz kājām, tagad tikai viņam jāpalīdz zēnam saprotamā veidā apgūt nepieciešamās zināšanas un iemaņas skolas gaitu uzsākšanai. Robertam ir īpašs talants - absolūtā dzirde! Tas ir viens no talantiem, ko zēna vecāki vēlas pilnveidot, jo iespējams, ka Roberts nākotnē kļūs par Pasaules slavenu mūziķi, diriģentu vai vienkārši labu cilvēku...

Ar ziedotāju un līdzcilvēku palīdzību Robertam ir bijusi iespēja vairākkārt apmeklēt delfīnterapiju Ukrainā un Baltkrievijā. Šis ir ļoti dārgs, bet efektīvs atlernatīvās rehabilitācijas veids. Diemžēl Robertam nav "īstā diagnoze", lai viņš varētu apmeklēt valsts apmaksāto rehabilitāciju Latvijā. Tāpēc kā efektīvāko ārstēšanas metodi vecāki ir izvēlējušies delfīnterapiju. Arī speciālisti pozitīvi vērtē Roberta panākumus un straujo attīstību. Viens 10 sesiju delfīnterapijas kurss izmaksā sākot no 3000 EUR.

Tā kā Robertam ir slima pati smadzeņu šūna un medikamentozā ārstēšana līdz šim ir bijusi neefektīva, speciālisti rekomendē izmēģināt vēl vienas Latvijā nepieejamas zāles ar nopietnām blaknēm (zāles izmaksā sākot no 100 EUR mēnesī) un veikt papildus izmeklēšanu Vācijā, un iespējam izskatītu iespēju veikt klejotājnerva stimulāciju (vagus nerve stimulation). Implants var būt kā risinājums gadījumos, kad zāles nepalīdz. Šāda izmeklēšana Vācijā maksā ap 18 000 EUR un operācija Vācijā maksā ap 10 000 EUR. Roberta vecāki ir griezušies NVD ar iesniegumu par iespēju veikt izmeklējumus Vācijas klīnikā par valsts līdzekļiem (procesā).

Roberta vecāki ir ļoti pateicīgi visiem ziedotājiem un līdzcilvēkiem par sniegto atbalstu. Tikai ar Jūsu palīdzību un ģimenes neatlaidību ir iespējams sasniegt vēl lielākus rezultātus un dot iespēju Robertam izbaudīt bērnību!

Projekts ievietots portālā 01.01.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Dēvidam Sokolovam

Palīdzība Daniela Savkina ģimenei

Stiprini stipros

Palīdzēsim trūcīgiem sirmgalvjiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 209 832.58 €