Seko mums Šodien saziedoti jau 180.00 €

Ar dziesmu palīdzēsim!

Ar dziesmu palīdzēsim!

Paldies par Jūsu ziedojumiem! Par ziedojumu izlietojumu sekojiet sadaļā Atskaite.

Par dziedātāj-tautu latviešus uzskata tādēļ, ka mūsu valstī ir unikālā amatierkoru kustība, kuras kulminācija ir vienu reizi 5 gados – Dziesmu svētkos -, tad vienkopus 12 000 dziedātāju izdzied vienkāršas un sarežģītas latviešu mūzikas pērles. Tautai tie ir svētki! Bet ir liela daļa cilvēku, kuriem dziesmu svētki ir smags darbs – mūža darbs. Amatierkoru diriģenti vienmēr ir bijuši svētku galvenais un uzticamākais virzītājspēks.

Diemžēl, kordiriģenta profesija ir viena no viszemāk atalgotajām profesijām Latvijā. Koncerta laikā puķes un uzslavas, bet praktisks atbalsts minimāls... Lai spētu uzturēt ģimeni, lielākā daļa Latvijas kordiriģentu vienlaicīgi vada vairākus korus un papildus strādā vēl citās vietās. Taču, kad darba spējīgais vecums beidzies, kad visi koncerti izskanējuši, šie cilvēki, kas nesavtīgi savam korim un savai valstij ir atdevuši visu enerģiju, nevienam vairs nav vajadzīgi. Pensionētos kordiriģentus esam aizmirsuši.

Kordiriģenti nav vienīgie pensionāri, kas ir aizmirsti. Bet nav daudz tādu profesijas pārstāvju, pateicoties kuriem izveidojies sauklis: „Latvija – zeme, kas dzied!” Tieši pateicoties mūsu pensionēto kordiriģentu darbam Latvijai vēl ir vareni notikumi ar ko lepoties.

Latvijas kordiriģentu asociācija ir izveidojusi „Pensionēto kordiriģentu fondu”, kas sniegs atbalstu sirmākajiem kolēģiem. Ir ļoti daudz pensionētu kordiriģentu, kurus steidzami jāietver sociālā atbalsta programmā, tajā skaitā, jāapmaksā ārstniecības pakalpojumus.

Tādēļ, sadarbībā ar Swedbank Senioru programmu, 2009.gada 22.februārī, vienlaicīgi vismaz 120 Latvijas pilsētās un mazpilsētās Latvijas kordiriģentu asociācija organizēs koncertu „Ar dziesmu palīdzēsim”, kurā piedalīsies tūkstošiem dziedātāju. Arī minētajā koncertā tiks vākti ziedojumi pensionēto kordiriģentu atbalstam.

Taču, lai sniegtu atbalstu visiem tiem, kuriem palīdzība ir vajadzīga, ir nepieciešams plašākas sabiedrības atbalsts.

Aicinām arī Jūs atbalstīt pensionētos kordiriģentus!

Projekta mērķis: Atbalstīt un piesaistīt finansiālu atbalstu pensionētiem Latvijas kordiriģentiem.Lai sniegtu palīdzību, vienam pensionētam kordiriģentam nepieciešami 400 latu.

Projekta īstenotājs: Biedrība „Latvijas kordiriģentu asociācija”.

 

Projekts ievietots portālā: 14.01.2009.

Projekts ievietots portālā 22.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

"Salabo" cilvēku. "Klonē" mikroķirurgu!

Atbalsts Ukrainas žurnālistiem

Palīdzība Paulam Padžus Tīsam

Twitterkonvojs Ukrainai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 635 847.36 €