Seko mums Šodien saziedoti jau 1,432.31 €

Šķirojot atkritumus, varēs ziedot bērnu rehabilitācijas centram „Poga”

07.03.2018

Sašķirotos atkritumus varēs pārvērst ziedojumā, iemetot tos konteineros, kas izvietoti pie 22 Maxima veikaliem Rīgā. Par katru sašķirotā iepakojuma kilogramu kampaņas “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!” ietvaros “Latvijas Zaļais punkts” ziedos 10 centus bērnu atlabšanai centrā “Poga. Tādejādi ikviens rīdzinieks vai pilsētas viesis varēs paveikt divus labus darbus – sniegt atbalstu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un padarīt apkārtni tīrāku un zaļāku, nodot pārstrādei atkārtojami izmantojamos materiālus. 

“Kā liecina Latvijas Zaļā punkta rīcībā esošie dati, 82% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka atkritumu šķirošana ir svarīga, bet tikai 53% mājsaimniecību ikdienā atkritumus šķiro. Tādēļ, lai stiprinātu iedzīvotāju izpratni par atkritumu šķirošanu un rosinātu domāšanas maiņu, ar šīs labdarības kampaņas palīdzību vēlamies uzskatāmi parādīt, ka atkritumi ir vērtīgs resurss. Sašķirotais iepakojums tiks pārvērsts naudā un ziedots bērnu rehabilitācijas centram “Poga”, mudinot ikvienu mainīt savus ikdienas paradumus par labu apkārtējai videi un līdzcilvēkiem. No pieredzes varu teikt, ka lielas lietas tiek sasniegtas tikai kopīgu pūliņu rezultātā, tāpēc ticu, ka pateicoties spēcīgajai partnerībai, šīs kampaņas ietvaros palīdzēsim kā bērniem atveseļoties, tā rīdziniekiem domāt zaļāk,” norāda Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors.

Saskaņā ar “Maxima Latvija” apkopoto informāciju, ik gadu to rīdzinieku, kuri šķiro atkritumus, kļūst arvien vairāk. Dalītās atkritumu vākšanas konteineros, kas izvietoti pie 22 “Maxima” veikaliem Rīgā vien laika posmā no 2016.gada septembra līdz 2017.gada nogalei savākti 82 818 kg sašķiroto atkritumu. Ņemot vērā sabiedrības līdzšinējo iesaisti atkritumu šķirošanā, kampaņas organizatori cer, ka iedzīvotāji vēl aktīvāk iesaistīsies bērnu veselības un vides uzlabošanā.

Latvijā šobrīd dzīvo vairāk nekā 3000 bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, kuru dzīves kvalitātes uzlabošanai un veiksmīgai integrācijai sabiedrībā būtiska loma ir regulārai un pieejamai rehabilitācijai. Nereti ar valsts apmaksātajiem ārstēšanās pasākumiem šo bērnu atveseļošanai ir par maz, tādēļ sabiedrība tiek aicināta iesaistīties un atbalstīt rehabilitācijas centru “Poga”, kas nodrošina tik nepieciešamās papildu procedūras bērniem ar kustību traucējiem. “Bērni ir mūsu nākotne un vesela nākotnes sabiedrība ir ikviena interesēs, tāpat kā tīra un nepiesārņota apkārtējā vide. No sirds ceru, ka apvienojot spēkus un labās domas kampaņā “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!”, spēsim gan padarīt pieejamāku atlabšanu slimajiem bērniem, gan rosināt jaunu dabai draudzīgu paradumu veidošanos līdzcilvēku vidū,” uzsver Rūta Dimanta, labdarības fonda „Ziedot.lv” vadītāja.

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

952 573.91 €