Seko mums Šodien saziedoti jau 127.00 €

Covid-19 laikā bez atbalsta palikuši teju 100 bērni

28.04.2020

POGA speciālisti sadarbībā ar Zviedrijas uzņēmumu Inervention (https://mollii.com/) ievieš atbalsta programmu mājās “Supervaroņa tērps”, kas ievērojami atvieglos bērnu fizisko stāvokli un ļaus vecākiem palīdzēt bērniem veikt vingrinājumus. Bērniem ar kustību traucējumiem ir svarīgi, ka rehabilitācija notiek regulāri un netiktu zaudēts laiks bērnu attīstībai. Pirmie trīs bērni speciālistu uzraudzībā ir izmēģinājuši Mollii terapeitiskos tērpus un saņemtās atsauksmes devušas pozitīvu apstiprinājumu programmas ieviešanai.

Īsumā – Mollii ir ierīce – terapeitisks kostīms ar 58 elektrodiem, kurus katram pacientam var individuāli pielietot. Speciālisti izmanto datorprogrammu, lai pielāgotu aktīvos elektrodus un to intensitāti (kādi muskuļi jāaktivizē ar strāvas palīdzību). Katra pacienta iestatījumi tiek saglabāti Mollii vadības blokā. Mollii ierīci pielieto terapijās cilvēkiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ. Molli var izmantot arī ar spastiskumu saistītu sāpju mazināšanai.  Kostīms tiks lietots mājas apstākļos, speciālists konsultēs attālināti. Viena sesija mājas apstākļos ilgst 60 minūtes, un terapeitiskais efekts ilgts līdz pat 49 stundām.  “Supervaroņa tērps” bērniem pieejams 9 izmēros, viena tērpa izmaksa 2200 eiro. Speciālistu stāsts angļu valodā par Mollii tērpiem skatāma šeit, brīnišķīgs pacientes stāsts angļu valodā skatāms šeit.

Covid-19 situācijas dēļ ir slēgts rehabilitācijas centrs POGA. Bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācija ir nepārtraukts process. Attālināta rehabilitācija nav iespējama, jo šie bērni bez speciālista tiešas asistēšanas nespēj izpildīt vingrojumus. Turklāt bērni ar cerebrālo trieku ir Covid-19 riska grupa, jo plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ infekcijas gadījumā tas nopietni apgrūtina elpošanu. Tāpēc fizioterapeiti pie šim bērniem nedodas arī mājas vīzītēs, lai pasargātu no infekcijas. Risinājumus rehabilitācijai Covid-19 apstākļos gaida teju 100 mazie pacienti.

Mollii tehnoloģija būs pielietojama arī pēc Covid-19 pandēmijas beigām. Tas ļaus bērniem jo attālākiem lauku rajoniem saņemt palīdzību savās mājās. Tāpat bērniem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar doties uz ambulatoru rehabilitāciju, Mollii nodrošinās iespēju darboties attālināti.

Atbalstīt bērnus ar kustību traucējumiem un ziedot var portālā Ziedot.lv: https://www.ziedot.lv/poga.  

Par katru eiro ziedojumu, ko no 2020.gada 1. aprīļa līdz 1.oktobrim ziedos privātpersonas, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) dubultos! Tāpēc aicinām ikvienu ziedot, bet dubultos to ERAB - EBRD Community Initiative!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

162 312.92 €