Follow us Today has already donated 6,971.00 €

Atkārtota palīdzība Zanei Tipānei

Rīdziniecei Zanei ir 31 gads. Līdz 14 gadu vecumam viņa bija vesela, mācījās, nodarbojās ar peldēšanu. Taču pamazām Zane izjuta muskuļu vājumu kājās. Sūdzības pieauga, ilgi tika meklēti cēloņi un ārstēšana. Līdz beidzot Zanei tika atklāta Štrumpeļa slimība ar apakšējo paraparēzi. Tā izpaužas ar pieaugošu muskulatūras vājumu, gaitas un kustību traucējumiem, spastiku. Tā rezultātā Zane jau 6 gadus spēj pārvietoties tikai ratiņkrēslā.

Neskatoties uz slimību, paralēli regulārai ārstniecībai un rehabilitācijai, Zane turpināja mācības, ieguva maģistra grādu tūrisma vadībā. Zanei ļoti labi padodas valodas, ko viņa daudz mācās pašmācības ceļā – vācu, spāņu, korejiešu un turku. Slimības dēļ viņa nav varējusi strādāt, bet ir bijusi iesaistīta dažādos projektos un strādājusi no mājās. Šobrīd Zane dzīvo pie vecākiem, kuri viņai palīdz un viņu atbalsta. Jaunās sievietes lielais sapnis ir atgūt spēju staigāt. Viņas saslimšanai svarīga regulāra rehabilitācija, lai stiprinātu muskulatūru, mazinātu spastiku, lai viņas stāvoklis nepasliktinātos. 

Pateicoties līdzcilvēku atbalstam jau divus gadus Zane vareja saņemt intensīvu rehabiltāciju. Zane un viņas ģimene saka lielu paldies visiem ziedotājiem, kas deva iespēju uzlabot Zanes dzīves kvalitāti.  “Zane ir kļuvusi kustīgāka un optimistiskāka! Liela nozīme ir arī trenažierim, kas tika iegādāts par saziedotajiem līdzekļiem, jo tas katru dienu Zani motivē trenēties, parādot kā mainās un par cik procentiem pieaug spēks. Vissvarīgākais ir prieks un apziņa, ka ar neatlaidību un regulāru darbu var uzlabot kustības. Tāpēc Zanei būtu ļoti svarīgi nepārtraukt iesākto rehabilitācijas tempu un pat palielināt slodzi, lai uzturētu jau sasniegto fizisko formu. Protams, liela nozīme ir arī emocijām, noskaņojumam un garastāvoklim, tādēļ Zane priecātos par papildus iespēju apmeklēt psihoterapeitu” , stāsta Zanes mamma un lūdz līdzcilvēku palīdzību rehabilitācijas turpināšanai.

Zanes ģimene lūdz palīdzību 11 226 eiro apmēra sekojošu terapiju apmaksai, kas nepieciešamas tuvākā gada laikā:

  • Rehabilitācijas kurss Rehabilitācijas centrā “ Poga” - fizioterpija, G-EO robota sistēmas nodarbības, ergoterapeita nodarbības  940 eiro
  • Rehabilitācijas kurss centrā "Līgatne" – 20 dienas, 1200 eiro
  • Rehabilitācijas kurss "Sociālās integrācijas valsts aģentūrā" – 15 dienas, 975 eiro
  • Fizioterapija un slinga terapija - 40 reizes, 963 eiro
  • Limfodrenāžas aparātprocedūra divām ķermeņa daļām 20 reizes, 188 eiro;
  • Masāža 40 reizes , 1600 eiro;
  • Fizioterapija mājās 80 nodarbības, 2000 eiro;
  • Peldēšana un ūdens procedūras  40 reizes  individuāli ar fizioterapeitu, 800 eiro
  • Psihoterapeita apmeklējums 20 reizes, 800 eiro
  • Medikamenti, higiēnas un aprūpes preces 150 eiro mēnesī, līdz 1800 eiro gadā

Palīdzesim Zanei!

The Project is placed online on: 12.11.2018

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Help the animals

Uzzināt vairāk

Let’s help little hearts

Aprūpe mājās 2019

Palīdzība Emīlijas Skudras aprūpē

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

1 165 883.57 €